У Полтаві нагородили переможців конкурсу “Краща книга – 2015”

23 грудня о 12.00 у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського відбулася церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Краща книга – 2015».

2015-12-23 14.29.00-min

В 2007 році з ініціативи Національної спілки краєзнавців України було започатковано обласний конкурс «Краща книга Полтавської області». Наразі цим конкурсом опікується Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Метою конкурсу є сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб населення області у вітчизняній книжковій продукції, підвищення рівня книговидавничої справи на Полтавщині, популяризації творчості місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги.

В наш час книга є пам’ятником, символом, показником культурного розвитку людства. Нині видати книгу – подвиг. Сьогодні нас з усюди лякають, що гаджети переможуть, а книжки зникнуть з книжкових полиць книгарень і всі ми опинемося в віртуальному просторі інтернету. Я думаю, що всі, хто зібрався сьогодні в цьому залі, а це автори, видавці, редактори, вони знають, що книга була, є і буде, – зауважив ведучий церемонії Гліб Кудряшов.

2015-12-23 14.12.44-min

Даний конкурс має шість номінацій: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краща університетська книга», «Краща поетична збірка», «Краще прозаїчне видання», «Краще видання для дітей та юнацтва» та «Культура і мистецтво».

  • «Краще історико-краєзнавче видання» – Віктор Бабенко та Сергій Говоров «Полтава: туристичний нарис»;
  • «Краща університетська книга» – Лариса Бабенко «Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і православної церкви в Україні (1918 – середина 1950-х рр.);
  • «Краща поетична збірка» – Наталка Фурса «Пилок і пил»;
  • «Краще прозаїчне видання» – Феодосій Роговий «Задумані вікна»;
  • «Краще видання для дітей та юнацтва» – Володимир Тарасенко «Роси дитинства»;
  • «Культура і мистецтво» – Віталій Ханко «Енциклопедія мистецтва Полтавщини: у двох томах».

Гран-прі конкурсу «Краща книга Полтавщини» отримала книжка «Полтавіка. Полтавська Енциклопедія: у 12 томах – том 9: Образотворче і декоративне мистецтво».

Грамоту за відродження традицій університетської книги та активну участь у конкурсі отримав вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі».

Катерина Шевелєва

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: