У Полтаві нагородили переможців конкурсу “Краща книга – 2015”

Катерина Шевелєва
14:12 | 23 грудня 2015
0

23 грудня о 12.00 у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського відбулася церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Краща книга – 2015».

2015-12-23 14.29.00-min

В 2007 році з ініціативи Національної спілки краєзнавців України було започатковано обласний конкурс “Краща книга Полтавської області”. Наразі цим конкурсом опікується Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Метою конкурсу є сприяння максимальному задоволенню культурно-освітніх потреб населення області у вітчизняній книжковій продукції, підвищення рівня книговидавничої справи на Полтавщині, популяризації творчості місцевих авторів, виховання культури читання та любові до книги.

В наш час книга є пам’ятником, символом, показником культурного розвитку людства. Нині видати книгу – подвиг. Сьогодні нас з усюди лякають, що гаджети переможуть, а книжки зникнуть з книжкових полиць книгарень і всі ми опинемося в віртуальному просторі інтернету. Я думаю, що всі, хто зібрався сьогодні в цьому залі, а це автори, видавці, редактори, вони знають, що книга була, є і буде, – зауважив ведучий церемонії Гліб Кудряшов.

2015-12-23 14.12.44-min

Даний конкурс має шість номінацій: “Краще історико-краєзнавче видання”, “Краща університетська книга”, “Краща поетична збірка”, “Краще прозаїчне видання”, “Краще видання для дітей та юнацтва” та “Культура і мистецтво”.

  • “Краще історико-краєзнавче видання” – Віктор Бабенко та Сергій Говоров “Полтава: туристичний нарис”;
  • “Краща університетська книга” – Лариса Бабенко “Радянські органи державної безпеки в системі взаємовідносин держави і православної церкви в Україні (1918 – середина 1950-х рр.);
  • “Краща поетична збірка” – Наталка Фурса “Пилок і пил”;
  • “Краще прозаїчне видання” – Феодосій Роговий “Задумані вікна”;
  • “Краще видання для дітей та юнацтва” – Володимир Тарасенко “Роси дитинства”;
  • “Культура і мистецтво” – Віталій Ханко “Енциклопедія мистецтва Полтавщини: у двох томах”.

Гран-прі конкурсу “Краща книга Полтавщини” отримала книжка “Полтавіка. Полтавська Енциклопедія: у 12 томах – том 9: Образотворче і декоративне мистецтво”.

Грамоту за відродження традицій університетської книги та активну участь у конкурсі отримав вищий навчальний заклад Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”.

Катерина Шевелєва

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: