У Полтаві нагородили лауреатів премії імені Миколи Ярошенка

2

У Полтавському художньому музеї відбулось урочисте вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка.

Премія започаткована у 2010 році Полтавською міською радою за пропозицією колективу Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Її вручають митцям, науковцям, працівникам культури, засобів масової інформації, громадським діячам та діловим людям регіону. На момент заснування номінал премії складав 1 000 грн, але вже з 2015 його збільшили до 2 500 грн.

Вручали премії цьогоріч заступниця Полтавського міського голови з гуманітарних питань Людмила Бойченко та депутат Полтавської міської ради Едуард Волков.

Цьогорічними лауреатами у 6 категоріях стали:

  1. Образотворче мистецтво: живопис — Ігор Величко.
  2. Образотворче мистецтво: скульптура — Святослав Пашинський.
  3. Образотворче мистецтво: графіка — Володимир Вернадський.
  4. Громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій) — колектив працівників відділу мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського, завідувач — Галина Вікторова.
  5. Наукові праці та дослідження в області мистецтва — Ольга Орлова.
  6. Сприяння розвитку музею та поповнення колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка — Юрій Матвєєв.

— Наразі це найбільша в Україні премія для художників. Вона вже стала історичною. Полтавський край завжди славився відомими талановитими художниками, поетами, письменниками. І я думаю, ми повинні використати цей факт для розвитку туризму, бренду міста, для того, аби люди сюди приїздили. Але для цього необхідно проводити багато цікавих заходів різного формату. Саме це приваблює туристів. Завдання влади — забезпечити фінансування та умови для таких премій, які необхідно з кожним роком збільшувати, аби Полтава не поступалась тим містам України, які прийнято вважати туристичними — говорить Едуард Волков.

— Кожна людина у своїй творчості повинна досягати якихось вершин. І, нажаль, в Україні не так багато премій, які видають за те, що людина знаходить себе у мистецтві. Насправді, те, що зараз відбувається у Полтаві, це насправді має велике значення. Адже премія, яка була започаткована з 2010 року як музейна, вже через 5 років визнана галузевою і набула більших масштабів. Цього року на премію представлені дуже гідні роботи, які заслуговують гідної премії, — зазначила Людмила Бойченко.

Також у приміщенні музею відкрили фондову виставку робіт.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019