У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

26 вересня на сайті Полтавської міської ради опублікували проект рішення «Про затвердження Правил утримання домашніх тварин у м. Полтава». Ми поцікавилися, які особливості несе у собі цей проект та чи готове місто до таких нововведень.

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

Деякі обов’язки та права власників тварин

 1. Зареєструвати (перереєструвати) домашніх тварин віком від трьох місяців і більше, отримати при цьому посвідчення та для собаки номерний знак, який прикріплюється до її ошийника. Новопридбаних домашніх тварин потрібно зареєструвати у 20-ти денний термін від дати придбання.

Обов’язковій реєстрації підлягають собаки і коти всіх порід з трьохмісячного віку. Реєстрація домашніх тварин здійснюється Полтавським КАТП-1628 або в іншій уповноваженій органом місцевого самоврядування організації шляхом занесення у загальну електронну базу даних домашніх тварин Полтави.

Власники домашніх тварин оплачують їх реєстрацію, реєстраційне посвідчення та особистий номерний знак. Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини.

– Моя думка, придумали ці правила для галочки. За законом вони повинні бути в кожному місті, але ніхто не задумався, як це все буде працювати і хто буде все контролювати. Як і закон про жорстоке ставлення до тварин. Наприклад, не написано, яким саме чином, підтверджувати факт такого порушення і не передбачено покарання для власників, які розводять собак, у яких тварини – ходячі скелети, – наголошує Наталія Мамай, волонтер.

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

 1. У випадках смерті тварини потрібно негайно повідомити державну ветеринарну установу та здати труп тварини до Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 (далі Полтавське КАТП-1628) або іншій організації, яка уповноважена у сфері поводження з домашніми тваринами у м. Полтава.

Як пояснюються ці дії у проекті, це потрібно для внесення змін до загальної електронної бази даних домашніх непродуктивних тварин.

– У мене вже є питання до цього проекту. Наприклад, чому я повинна здавати трупи своїх тварин комунальній службі? А ось заборона на вигул собак дітям до 14 років – радує, – говорить Анна Соколова, заводчик пінчерів.

 1. Люди, які не є мешканцями Полтави, але перебувають в місті тимчасово з тваринами, повинні мати при собі ветеринарні паспорти на тварину з відповідною відміткою про стан її здоров’я, щеплення проти сказу та ветеринарне свідоцтво Ф№1 за встановленою формою з місця прибуття.
 2. Сплачувати збір за утримання тварин у порядку, визначеному нормативно-правовими актами (у разі введення в дію).

Стосовно даного питання ми звернулися за детальною інформацією до Полтавського КАТП-1628. На що представник комунального підприємства Євгенія Головня нам відповіла:

– Я вперше чую про цей проект. Не можу нічого коментувати, так як взагалі не читала текст проекту даного рішення.

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

Здійснювати захоронення домашніх тварин на спеціальних відведених для цього місцях.

– Знаю у нас на Садах 1, за колишнім 59 садочком є таке місце. Там ще новий будинок побудували і був конфлікт з жителями. Річ у тім, що кладовище їм смерділо і його хотіли прибрати. У підсумку, це смерділи баки для сміття і юрист сказав, що прибрати кладовище не мають права. Також за моїм будинком ховають тварин (Великотирнівська 36), спуск вниз на ставок і з лівого боку, – розповідає Наталя Мамай, волонтер.

Правила вигулу тварин (деякі пункти):

 1. Утримувати собак в обладнаних приміщеннях та на огородженій території, або на прив’язі, спускати їх з прив’язі лише на території з висотою огорожі, що виключає їх тимчасове перебування за її межами або можливість втечі.
 2. Виводити собак на сходи, у двори, інші місця загального користування лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а собак з підвищеною агресивністю обов’язково на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику.
 3. Не допускати забруднення екскрементами тварин приміщень, сходів та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях. Тобто прибирати екскременти та інші відходи життєдіяльності за своїми тваринами в під’їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (ця вимога не поширюється на власників собак-поводирів).
 4. У місцях масового скупчення людей, у тому числі у транспорті, собаки повинні бути на короткому повідку та у наморднику, а маленькі собаки – у закритих контейнерах або на руках у власника.

– Так, я щось чув про цей проект. Мені сподобалася ідея з майданчиками для вигулу собак. Давно пора. В інших містах є практика з майданчиками і проблем стало менше, як і з відходами, так і з іншими жителями, які м’яко сказати не дуже добре ставляться до тварин, – Олександр Іванов, волонтер.

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

У Полтаві можуть затвердити правила утримання домашніх тварин: особливості нововведення

Деякі заборони власникам домашніх тварин:

 1. Утримувати собак і котів незареєстрованими.
 2. Продавати тварин у невизначених спеціально для цього місцях.
 3. Вигулювати собак без повідка і намордника у невизначених спеціально для цього місцях (в разі їх наявності).
 4. Доручати вигул собак особам, яким не виповнилося 14 років, психічно хворим, визнаним недієздатними або фізично неспроможними здійснювати догляд за тваринами.
 5. Купати та мити тварин в громадських місцях купання, пляжах, ставках, фонтанах.

Притулки

Для утримання бездоглядних тварин може діяти пункт тимчасової перетримки тварин та притулки, що створені фізичними та юридичними особами незалежно від форм власності. Притулки для тварин здійснюють свою діяльність за рахунок коштів їх власників, а також будь-яких інших, не заборонених законодавством джерел фінансування.

Місця для вигулу (деякі пункти):

 1. Місця для вигулу та тренування тварин визначаються на відстані не менше 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків, а також об’єктів соціальної сфери.
 2. У місцях вигулу та тренування можуть знаходитися не більше десяти тварин одночасно.

– Я чула про цей проект. Уважаю, що такі правила повинні бути. Правила передбачають багато пунктів, які допомогли б врегулювати питання домашніх і безпритульних тварин. Якщо ці правила нарешті почнуть працювати в нашому місті, то це здорово. Головне щоб всі жителі хотіли їх дотримуватися, – зазначає Юлія Явір, волонтер.

У випадку порушення законодавства України у сфері поводження з домашніми та бездоглядними тваринами винні особи несуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідно до чинного законодавства України.

Проект увійде в силу, якщо на наступній сесії Полтавської міської ради, депутати проголосують за зміни.

Нагадаємо, що полтавському притулку для тварин потрібна підтримка.

Залишити відповідь
Коментувати

9 Коментарі

Скажіть, будьте ласкаві, якщо я взяла з вулиці кошеня, виходила його, поробила всі прививки, отримала ветпаспорт, стерилізувала і кішка не ходить на вулицю, то з якого переполоху я повинна ще комусь платити? Згідна з тим, що потрібно заплатити за поховання в місті, де мало місць для такої процедури. Все інше табу. Цій кішці уже й так повезло – живе в теплі. Інших родичів її давно немає.

2017-12-26
Олена
Відповіcти
0

Голосувати за зміни, це добре, але якби ці зміни щей фінансували. Тепер проблеми з безпритульними тваринами перекладуть на плечі власників тварин, ті які зареєструють свого улюбленця і будуть сумлінно платати збір за утримання тварин. Якщо у якоїсь одинокої бабусі є кіт, якого не вигулюють на вулеці, він хатній, то за що вона повинна платити місту, за те що її кіт дихає повітрям….так давайте кожному зареєстрованому у місті громадянина за це пришлемо збір, а ті хто тимчасово проживає у місті збір сплата подвійний і без довідки про стан здоров’я у маршрутку до міста не пускати. В нас гостро стоїть питання з безпритульними тваринами, яких просто нікуди дівати. Також “хромає” культура вигулу домашніх тварин. Проект в цілому зводиться до залучення додаткового фінансування до проблеми, яка з кожним роком лише погіршується. Які номерки на нашийник – у нас вже ера біометричних паспортів, безконтактних розрахункових карток, а на нашійнику гламурного йорка буде тіліпатися номерок, цифр так з 15 )))) не смішно. А якщо цього ноиерка не буде, що зроблять – зупинить поліцейський і 1) заберуть собаку…куди??; 2) випишуть штраф, а якщо власник без документів, затримають обох до встановлення особи власника тварини, чи проведуть до дому…??? Чи нікого чипати за це не будуть і власники тварин поділяться на сумлінно-зареєстрованих та безсумлінних яких не піймали їм по-боку усі ваші нововведення. Я вважаю, що видача номе

2017-10-04
Госття
Відповіcти
0

номерів проблему не вирішить, потрібно або чипувати тварин, або клеймити ще у заводчика з обов’язковою подальшою реєстрацією новим власником цуценят.
А так ось, наприклад, мій собака загубився, якимось чином відірвався від нашийника номерок, як знайти собаку, або спіймали мого пса, як їм мене знайти, навіть якщо мій пес зареєстрований, звісно я звернуся до органів які мають відловлювати безпритульних собак, але як вони знають що це мій пес, а він розумний і вихований, то може мені його і не повернуть, а знайдуть іншу “люблячу родину” – то як, таке ж може бути?
При вигулі своєї тварини я завжди за нею прибираю – це моє правило, але є таки, яким на це байдуже і наголошують на те, що стільки бігає бездомних тварин і за ними ніхто не прибирає, то мій до загальної екологічної катастрофи не приведе.
От у мене виникає питання, яким чином хочуть прибрати безпритульних тварин з вулиць міста, на притулок що знаходиться на території КАТП без сліз не глянешь, їм бракує всього, що необхідно для такого закладу, про новий притулок я чую вже давно, але його як нема так …і не знаю коли буде. То скажіть, збір за реєстрацію тварин, збір за їх утримання на теріторії міста куди будуть іти ці кошти, на утримання безпритульних тварин чи на організацію інфраструктури для вигула та тринування зареєстрованих тварин, місто облаштують урнами, площадками на яких не буде тісно і на них буде що…
От і виходить, що питань більше чим відповідей, зміни потрібні, але зробіть щось для власників тварин і ми, у відповідь, допоможемо зробити місто зручнішим, чистішим і тихішим!

2017-10-04
Госття
0

Как уже задрали эти собачники и бродячие тузики с ихними защитничками и любителями. Превратили город в псарню,засрали все дворы и детские площадки. Район подола,утром выходишь на балкон покурить,стоит собочий лай в округе,в селе такого нет. На мать уже бросилась бродячая псина на конечной остановке Левады. Когда этот бардак уже закончится?!

2017-10-02
Станислав
Відповіcти
0

Защитникам и любителям еще больше, чем вам не нравится , что животные на улицах. Они даже жертвуют личным временем и средствами, чтобы улучшить ситуацию. Города превращают в псарню: 1). ТЕ кто выкидывают собак, 2). ТЕ кто не контролируют и не наказывают ТЕХ кто выкидывает. Это закончится, когда начнут привлекать к ответственности безответственных владельцев животных.

2017-10-03
влада
0

Влада,а знаете,как раньше решали проблему бродячих собак? ОТСТРЕЛИВАЛИ! И порядок был и вакханалии такой не было,как сейчас. Подходит время отстрела,участковому галочку ставить надо. Он смотрит,у кого из охотников на его “земле” есть просрочка по перерегистрации оружия. Вызывает,ну так,дорогой,ночку со мной прокатишся,получишь перерегистрацию без штрафа задним числом. И так прокатятся,пяток патронов жахнут и собак нет и зазевавшийся охотник получает перерегистрацию без штрафа. И ПОРЯДОК БЫЛ!!! Вы помните ещё лет 15 назад такие стаи бродячих собак по городу? Весь нынешний бардак начался,когда в двухтысячных повылазили всякие зелёные,гуманисты,защитники животных и прочие пришибленые бесдельники. Которым,видете ли,очень жаль стало бродячих собак. Тогда и запретили отстрел и привет город псарня. Я только одного всегда таким вот желаю,чтоб их самих,их родных,а лучше детей,покусали эти самые бродячие собаки. От тогда бы я посмотрел на их любовь. Все они любят собачек,пока эти собачки им самим зад не полатают.

2017-10-22
Станислав
0

Ты мудак редкий. Это тебя ещё при рождении застрелить надо было!!!!

2017-12-22
Гость
0

Как задрали курильщики на балконах, окно не открыть, чтоб куревом квартира не провонялась. Бычки летят вниз, и что хуже, попадают на другие балконы!

2017-12-26
Александр
0

Хотілося б, щоб було більше майданчиків і менше людей, які кричали б через це(

2017-10-02
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: