У Полтаві молодь влаштувала флешмоб пам’яті Героїв Небесної Сотні

Трибуна
2017-02-20

20 лютого в центрі міста студенти Української академії лідерства провели флешмоб «Драбина». Захід присвячений Дню Героїв Небесної Сотні. Акція незвичайного формату також привертатиме увагу перехожих центральних майданів Києва, Львова, Харкова та Миколаєва.

У Полтаві молодь влаштувала флешмоб пам'яті Героїв Небесної Сотні

У Полтаві молодь влаштувала флешмоб пам’яті Героїв Небесної Сотні

Суть флешмобу. Учасники ставали на драбину, читали фрагменти тематичного вірша. Потім, схрестивши руки на грудях, падали назад, де їх підхоплювали друзі з Академії. Насамкінець студенти разом виконали народну пісню «Пливе кача».

– Людина, яка стоїть на драбині, символізує бійців Небесної Сотні – це прості люди як і ми, але які зробили свою жертву в цю справу, але вони читають вірші і падають. Це символізує те, що вони загинули, але їхня жертва не є марною і ми її пам’ятаємо.

Злата, студентка УАЛ

Злата, студентка УАЛ

Злата, студентка УАЛ

Одночасно схожа акція відбулася в Києві. У ній взяли участь студенти УАЛ Київ і УАЛ Львів. На флешмоб запросили батьків трьох наймолодших героїв Небесної Сотні – Назара Войтовича, Романа Гурика й Устима Голоднюка.

– Якби не Майдан і Революція Гідності, якби не люди, які відстояли свою свободу, не було б і академії. Наші студенти – з усіх куточків України від Донецька до Львова. Вони і є якраз продовженням ідеї Майдану.

Мар’ян Присяжнюк, організатор УАЛ

Мар’ян Присяжнюк, організатор УАЛ

Мар’ян Присяжнюк, організатор УАЛ

Як зазначають учасники акції, ті події торкнулися безпосередньо й них. Студентка Злата поділилася своїми емоціями з журналістами «Трибуни»:

– Я сама з Ужгорода, і для моєї сім’ї це був особливо важкий період, тому що помирала моя бабуся і мій тато разом з братом був на Майдані. Він у переддень розстрілу поїхав туди, і тоді це було болюче питання. Ми дуже переживали. Я тоді ще була мала. Тому це є один із тих днів, коли ми відчуваємо потребу поділитися з людьми такими важливими речами. Ми вирішили зробити цей флешмоб серед вулиць Полтави, щоб якомога більше людей змогли побачити і долучитися.

_DSC0033

Окрім, флешмоб передбачає квести для школярів 9-11 класів.

Увечері, у ході акції в кафе «Джем» пройде трансляція фільмів, присвячених пам’яті Героїв Небесної Сотні, зокрема фільм «Майдан. Чернетковий варіант» від Вавілон 13, «Зима у вогні», а також «Чміль» про героя Небесної сотні родом з Кіровоградщини Віктора Чміленка.

– 20 лютого – не просто дата для українців. 2014-го року загинуло дуже багато людей, і ми хочемо, власне, нагадати людям, як важко було тоді. Адже не потрібно забувати про те, що люди гинули заради того, щоб ми жили. Треба бути вдячними за це, – розповіла студентка УАЛ Марта Іванців.

Студентка УАЛ Марта Іванців

Студентка УАЛ Марта Іванців

Довідка: 20 лютого 2014 року під час київського Євромайдану на Інститутській вулиці внаслідок сутичок були розстріляні активісти. Загиблих згодом назвали «Небесною сотнею».

Анна Роздолянська, Ольга Іващенко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: