У Полтаві хочуть відкрити Школу демократії

0

Там безкоштовно готуватимуть представників нової генерації українських політиків. Обіцяють, що навчання відповідатиме потребам сучасної України.

Школа демократії

Школа демократії

Відкривати чи не відкривати? У Полтаві може з’явитися Школа демократії. Ініціатори процесу – Східноєвропейський центр багатопартійної демократії та Нідерландський інститут багатопартійної демократії  – наразі визначаються, де саме з’явиться третя школа уже у вересні 2018 року. Перші дві працюють у Львові та Одесі, і вже в березні мали перший випуск. Крім того, проект вже 7 років успішно діє у Грузії. Випускники школи нині – міські голови невеликих населених пунктів, молоді чиновники та політики.

– Ми принципово відкриваємо школи не в столиці, де доступ до інформації, знань і без цього набагато легший. Хочемо надати можливість місцевим активістам, представникам міських партійних осередків навчитися, вирости і долучитися до великої політики, якісно змінивши її, – пояснює координатор програми СЦДБ Кирило Третяк.

Мета проекту – підготувати нову генерацію українських політиків: більш ефективних, освічених та фахових, ніж є зараз.

– Ми не орієнтовані на співпрацю з якоюсь конкретною партією. Навпаки, помітили,  що там, де з’явилися наші школи, співпраця і розуміння між представниками різних політичних сил покращилися. Ні, вони не стали найліпшими друзями. Однак уже, принаймні, розглядають можливість діалогу, а поляризація у суспільстві зменшилася, – каже виконавчий асистент проекту Юлія Судзиловська.

Навчання у Школі демократії безкоштовне. 25 студентів відбиратимуть, аналізуючи анкети претендентів. Тривалість навчання – 5 місяців, по два повноцінних дня щотижня. Саме тому до випуску дохожять не всі: за умовами Школи, потрібно відвідати не менше 80% занять. Обіцяють, що у Школі викладатимуть відомі українські та зарубіжні політологи, представники потужних неурядових організацій, колишні політики та громадські діячі.

– Ми підтримуємо своїх випускників і в подальшому. Хочемо, щоб вони спілкувалися між собою після закінчення школи, створили мережу нових політиків.

Утім, чи дістанеться Школа демократії саме Полтаві, наразі невідомо. Наразі наше місто конкурує із Харковом за цю можливість.

Довідка. СЦБД створено у 2017 році на основі регіонального офісу Нідерландського інституту багатопартійної демократії, який працював в Україні з 2016. НІБД було створено голандськими демократичними партіями, що входили до парламенту Нідерландів у 2000 році. Інститут засновано для підтримки політичних партій в умовах молодих демократій. НІБД сприяє підтримці багатопартійної політичної системи та змінценню інституційного потенціалу партій та політичних угруповувань для утвердження стабільних демократій. Робота НІБД триває у 28 країнах світу, Школи демократії існують у 8. Так НІБД робить свій внесок у створення демократичних політичних інституцій в Україні.

22 жовтня 2018