У Полтаві фахівці з 11 областей України обговорили, як боротимуться з епідемією туберкульозу (Відео)

Лілія Войцехівська
19:04 | 03 квітня 2018
0

Протягом чотирьох днів у Полтаві регіональні технічні консультанти та лідери ТБ спільноти будуть обговорювати стратегію дій проти епідемії туберкульозу.

У Полтаві фахівці з 11 областей України обговорили, як боротимуться з епідемією туберкульозу (Відео)

У Полтаві фахівці з 11 областей України обговорили, як боротимуться з епідемією туберкульозу (Відео)

2 березня у Полтаві розпочали установчу робочу зустріч регіональних технічних консультантів та лідерів ТБ спільноти. Учасники з 11 областей України також долучилися до тренінгу «Формування політик» у рамках реалізації напрямку 10М «Підтримка та інституційний розвиток ТБ спільноти».

Мета заходу: підсилити спроможність представників неурядових організацій та лідерів ТБ спільноти, залучити кошти місцевих бюджетів для забезпечення сталості надання медико-соціальних послуг, зокрема у сфері протидії епідемії туберкульозу.

Надія Тімошенко, фахівець БО Світло Надії

Надія Тімошенко, фахівець БО “Світло надії”

Надія Тімошенко, фахівець БО “Світло надії”, зазначає, що перемога над туберкульозом зараз одне із актуальних питань для України:

– Саме полтавські експерти БО “Світло надії” є тими, хто розвинув цю спільноту. Тому ми хочемо об’єднати людей, які перехворіли туберкульозом і пояснити їм, як вони можуть самі вплинути на подолання епідемії в Україні. Це серйозна проблема для нас. Епідеміологічний поріг вже давно перевищений. Ми обрали курс на євроінтеграцію, тому ми усвідомлюємо, що поки епідемію не подолають, стати повноправним членом європейського дому – неможливо. Тому так важливо об’єднати зусилля активістів та навчити їх професіоналізму, а також використовувати усі ресурси, які наявні у громади: місцева влада, місцевий бюджет тощо.

Серігй Жук, заступник директора БО "Світло надії"

Серігй Жук, заступник виконавчого директора БО “Світло надії”

Найближчим часом планується створення онлайн-платформи, яка скоординує роботу ТБ спільноти по Україні.

– Мета цієї зустрічі, по-перше, познайомити між собою учасників, які потім будуть працювати з місцевими владами у своїх регіонах і поділитися нашим досвідом. Ми даємо знання у сфері бюджетної адвокації, формування місцевих політик, щодо зміни в системі охорони здоров’я. Згодом буде створена онлайн-платформа, де будуть зареєстровані сьогоднішні учасники, а також приблизно 700 осіб, які також будуть залучені до неї. Усі голосування, прийняття рішень будуть відбуватися через цю платформу – онлайн. 700 людей – це члени спільноти, які, як правило, дотичні до проблеми туберкульозу, ті хто перехворів, пройшов лікування, а також лікарі і експерти, які працюють у цій галузі, – розповідає Сергій Жук, заступник виконавчого директора БО “Світло надії”.

На заході обговорять стратегію дій на 5 років, а також оперативний план та результати, які мають отримати до кінця 2018 року.

Ольга Клименко, керівник напрмямку мобілізації ТБ-спільноти в Україні від БО "Світло надії"

Ольга Клименко, керівник напрямку мобілізації ТБ-спільноти в Україні від БО “Світло надії”

– Це історична подія і люди, яких торкнулася ця проблема, насправді, до цього так і відносяться. Тому що в рамках фінансування Глобального фонду ми отримали можливість реалізовувати протитуберкульозну програму в 11 областях України. У нас є шанс об’єднати людей, які живуть чи переживають весь тягар хвороби – туберкульоз. Ми зібралися для того, щоб ефективно відповісти на епідемію туберкульозу на державному та національному рівні, – наголошує Ольга Клименко, керівник напрямку мобілізації ТБ-спільноти в Україні від БО “Світло надії”.

У кінці 2018 року організатори планують побачити, наскільки ТБ спільнота України готова до боротьби з туберкульозом і як працює над виробленими стратегіями.

Детальніше про подію дивіться у відео Трибуни:

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: