У Полтаві активісти вийшли на акцію проти незаконної забудови у центрі міста (Відео)

0

21 квітня близько 40 полтавців вийшли на мирну акцію протесту проти незаконної забудови біля кінотеатру Котляревського. Після промови лідерів невідомі активісти в балаклавах запалили фаєри та зруйнували огорожу. У такий спосіб, на думку учасників, вони демонтували незаконну забудову, виконавши припис інспектора Державної архітектурно-будівельної інспекції. На кінець акції біля будівлі зібралося до сотні глядачів.

У Полтаві активісти вийшли на акцію проти незаконної забудови у центрі міста

У Полтаві активісти вийшли на акцію проти незаконної забудови у центрі міста

Акція спрямована на підтримку збереження історичної будівлі від прибудови до неї тимчасової споруди. У ході ініціативи учасники роздавали полтавцям листівки.

У Полтаві активісти вийшли на акцію проти незаконної забудови у центрі міста

Тексти листівок

Кількість учасників акції дедалі зростала. Тут громадські активісти, журналісти, представники політичних сил і небайдужі полтавці.

Поруч з активістами за порядком слідкують правоохоронці, які з часом вишикувалися в шеренгу.

Правоохоронці вишикувалися біля шин

Правоохоронці вишикувалися біля шин

Через кілька хвилин після початку акції активісти почали викладати шини обабіч забудови. Пізніше їх перенесли ближче до центру входу в майданчик.

fYnDK1y_ScA

Депутат міськради Юліан Матвійчук, один із лідерів Штабу спротиву, вимагає виконати припис ДАБІ в забудовника. Учасники акції вимагають його появи. Коли виявилося, що його немає на місці, ініціативна група в балаклавах запалила фаєри, почала закидати їх усередину будівельного майданчику та руйнувати огорожу.

Sequence_01_Still001

Менш ніж за півгодини мирна акція закінчилася. Невідомі в балаклавах покинули місце подій. Між правоохоронцями та кількома громадськими діячами відбулася дискусія про бездіяльність поліції.

Юлія Злепко, Анна Єгорова

19 червня 2018
18 червня 2018