У наступному році вакцин вистачатиме

Трибуна
2016-12-18

У 2016 році заявки складаються відповідно до реальних потреб кожного регіону, розказала на зустрічі з лікарями в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час візиту у Полтаву 17 грудня.

У наступному році вакцин вистачатиме

У наступному році вакцин вистачатиме

Цьогорічний брак вакцин для проведення профілактичних щеплень пояснюється тим, що у минулому році обласні департаменти охорони здоров’я формували заявки у межах наявного фінансування. А воно було недостатнім.

– Зараз обласні департаменти охорони здоров’я формують заявки відповідно до потреб, а не з огляду на наявне фінансування, – в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Уляна Супрун (зліва)

Уляна Супрун (зліва)

– Ми повинні не забувати і про те, що через проблеми з надходженням вакцин не всі діти, яким сьогодні вже 8-9 років, малипланові щеплення. І треба вирішити питання з тим, щоб вони їх отримали. Також питання вакцинації дорослих є дуже важливим, – заявила Супрун.

Очільниця МОЗ нагадала присутнім про недавній спалах поліомієліту в Україні.

– Через поліомієліт всі перестрашилися. Ми не можемо тягти в Європу хвороби, про які там всі давно забули. Ніхто не дає і не дасть безвіз з такою масою невакцинованих дітей, – зокрема, сказала вона.

В.о. міністра також нагадала, що одним з обов’язкових і нагальних етапів медичної реформу буде створення системи громадського здоров’я.

– Зараз лише 1% коштів на медицину витрачається на профілактику, а 99% – на лікування хвороб, іноді задавнених. Не всім таким хворим можна допомогти. Ми хочемо змінити це, щоб і лікарі, і самі люди приділяли профілактиці значно більше уваги. Лікарі повинні розповідати про здоровий спосіб життя, про корисні продукти харчування. Бо ми думаємо, що те, що ми їмо чи чим дихаємо, не впливає, але насправді то все складові нашого здоров’я, – розказала Уляна Супрун.

Світлана Варвянська

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: