У МОЗ пропонують обладнати громадські місця дефібриляторами

Дефібрилятор — невеликий апарат, призначений для надання екстреної допомоги про раптовому важкому порушенні ритму серця та фібриляції шлуночків. У випадках, коли між життям і смертю лише кілька хвилин, вирішальну роль має час. Допомога, надана протягом перших чотирьох хвилин, збільшує шанси на порятунок на 30%. Врятувати людину за допомогою дефібрилятора зможе будь-хто, не обовязково лікар, але необхідно памятати про безпеку і чітко дотримуватись інструкцій.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало для громадського обговорення проект наказу про затвердження вимог щодо комплектації, зберігання та використання медичних укладок для надання домедичної допомоги. Пропонується, що у всіх людних місцях будуть аптечки з оновленою комплектацією, а де збирається понад 200 людей — додатково автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Аптечки поділятимуться на три типи:

І рівень (для території, де можлива одночасна присутність не більше тридцяти людей): бинти, лейкопластирі, медичні рукавички, термоковдра та плівка-клапан для проведення штучної вентиляції легень.

ІІ рівень (не більше 200 людей — торговельно-розважальні заклади, заклади освіти, будівельні майданчики, автозаправочні станції тощо): додатково додається механічний засіб для зупинки кровотечі, тонометр та атравматичні ножиці.

ІІІ рівень (не більше тисячі людей) — аптечки цього типу, крім вищезазначеного, будуть укомплектовані лікарськими засобами та автоматичним зовнішнім дефібрилятором.

Якщо у місці можуть збиратись одночасно понад тисячу людей (наприклад, на НСК “Олімпійський”), буде розміщено декілька наборів з дефібриляторами.

У кожному місці масового перебування людей, обладнаному дефібрилятором, буде визначена відповідальна особа, яка зможе надати допомогу. Працівники проходитимуть спеціальний інструктаж і, в разі виникнення екстреної ситуації, зможуть надати першу допомогу та скористатися дефібрилятором.

В Україні місця масового перебування людей будуть обладнані саме автоматичними дефібриляторами. Користуватися такими пристроями максимально просто. Вони мають голосове меню-помічника і вмикають заряд лише тоді, коли зафіксують порушення ритму серця. Робота пристрою максимально автоматизована.

Місце розташування дефібрилятора буде позначене спеціальною наклейкою — серце із символом електричного розряду на зеленому тлі та абревіатура АЗД під ним.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А шо в нас прям так часто люди на вулиці потребують дефибрилятор?

2019-06-23
Антон
Відповіcти
0

А де саме оце все буде зберігаться, щоб мать вільний лоступ?

2019-06-23
Наташа
Відповіcти
0

Ну якшо з відповідальною людиною,то добре,бо так…немає сенсу.

2019-06-23
Лола
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: