У МОЗ пояснили, як можна буде повертати неякісні ліки до аптек

3

З 1 січня 2019 року можна буде повертати до аптек лікарські засоби та медичні вироби. Але якщо вони — неналежної якості.

У МОЗ пояснили, як можна буде повертати неякісні ліки до аптек

У МОЗ пояснили, як можна буде повертати неякісні ліки до аптек

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

Повертати можна лише лікарські засоби та медичні вироби неналежної якості. Для цього необхідно пред’явити розрахунковий документ на їхнє придбання. В такому випадку споживач має право просити повернути сплачені за ліки гроші або замінити препарат на аналогічний.

Факт неналежної якості підтверджується документами: висновком щодо якості лікарських засобів, виданий підпорядкованою лабораторією територіального органу Держлікслужби або уповноваженою лабораторією; або розпорядженням Держлікслужби щодо заборони обігу лікарського засобу.

– Щоби убезпечити себе і не придбати неякісні ліки, запрошуємо перевіряти сайт Держлікслужби та переконатися, що препарати, які ви придбали, не заборонені. Також нагадуємо, що на вимогу покупця аптеки мають надати документи, які підтверджують належну якість продукції, зокрема сертифікат якості виробника, – зазначають у МОЗ.

З 1 січня набуває чинності Закон України від 23.11.2018 № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Раніше повідомлялось, що з Полтавщини розпочнеться реформування стаціонарів. 

15 января 2019
14 января 2019