У МОЗ пояснили усі нюанси вибору сімейного лікаря

0

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook пояснила усі нюанси підписання декларації з лікарем.

У МОЗ пояснили усі нюанси вибору сімейного лікаря

У МОЗ пояснили усі нюанси вибору сімейного лікаря

Вона зазначила, що те, що пацієнт приписаний до іншого дільничого лікаря, тому має підписати декларацію в іншому місці – неправда.

За її словами, відмовити у підписанні декларації можуть лише з двох причин:

  1. Заклад ще не підключений до електронної системи охорони здоров’я.
  2. Всі лікарі медичного закладу набрали оптимальну кількість пацієнтів.

У разі, якщо вам називають інші причини – це порушення законодавства. Що робити у такому випадку:

  1. Перш за все подумайте чи не варто обрати інший медичний заклад, в якому не будуть намагатися порушувати ваші права, встановлені законом.
  2. Процитуйте лікарю “Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу”, затверджений Наказом МОЗ №503 від 19 березня 2018 року https://goo.gl/T14NT2. Саме цей документ регламентує процес вибору лікаря, подання та припинення дії декларації з вибору лікаря.
    “Пункт II. 1. Пацієнт (його законний представник) має право обрати лікаря, який надає ПМД, незалежно від зареєстрованого місця проживання…”
  3. Зверніться за роз’ясненнями до головного лікаря.
  4. Якщо головний лікар відмовляє у реалізації вашого права на вільний вибір лікаря, зверніться до місцевого управління охорони здоров’я із заявою на ім’я керівника управління. https://goo.gl/CqsHU2
  5. Ви можете поділитися своїм досвідом у спеціальній формі зворотного зв’язку МОЗ України https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2. Повідомляйте нам про такі випадки – будемо оперативно реагувати.

Більше про те, що робити, коли у медзакладі відмовляють підписувати декларацію – читайте на сайті МОЗ.

20 жовтня 2018
19 жовтня 2018