У Мінюсті розробили алгоритм дій для громадян, яким нарахували «зайву комуналку»

Міністерство юстиції України оприлюднило покрокову інструкцію для споживачів житлово-комунальних послуг, які хочуть захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду.

У Мінюсті розробили алгоритм дій для громадян, яким нарахували «зайву комуналку»

Вартість опалення та гарячої води різниться залежно від регіону, та встановлюється органам місцевого самоврядування, через що інколи громадяни змушені переплачувати за отримані послуги. При цьому Уряд встановив для місцевої влади рівень граничних тарифів на гарячу воду та тепло. В Уряді зазначають, що обмеження покликані захистити права споживачів.

Так граничний тариф на тепло не мовинен перевищувати 35,21 грн за м² (з ПДВ за відсутності лічильника) та 1400 грн за гкал (з ПДВ за наявності лічильника). Тоді як граничний тариф на гаряче водопостачання становить 83,66 грн за м³ (з ПДВ за наявності рушникосушильників) чи 75,74 за м³ (з ПДВ за відсутності рушникосушильників). У Мінюсті зазначають, що розрахувати тарифи можна за допомогою спеціального калькулятора тарифів.

Громадянам радять перевіряти на сайтах органів місцевого самоврядування, чи здійснювався перерахунок тарифів відповідно рішення Уряду.

Також у Мінюсті пояснили алгоритм дій громадян у випадку, якщо органи місцевого самоврядування не перерахували тарифи.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Ну на цю тму можна довго балакать в любій очереді ,де є пенсіонери. Вони знають все і в них свої алгоритми.

2019-07-05
Алла
Відповіcти
0

Раніше хрдили,звіряли,нагадували,а зараз вроді все платиш,а потом бабах – долг.

2019-07-05
Валентина
Відповіcти
0

Скільки вже таких перерахунків робили, кожного разу десь шось не так.

2019-07-05
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: