У Мінрегіоні пропонують зносити «хрущовки» заради будівництва нового житлово фонду

В уряді розробили 2 варіанти вирішення питання із застарілим житловим фондом: знесення та будівництво нового житла або проведення повної реконструкції.

У Мінрегіоні пропонують зносити «хрущовки» заради будівництва нового житлово фонду

— Наразі в Україні близько 70-80% житлового фонду має застарілий інфраструктурний стан, і з кожним днем ​​він погіршується. Зростає кількість аварійних будинків, і ці проблеми накопичуються. Тому ми запропонували законопроект, в якому врахували максимальну кількість проблемних питань і запропонували механізми рішення, — повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За його словами, будівництво нових будинків замість застарілого житла вигідно інвесторам у великих містах, тоді як у інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів повинна проводити реконструкцію.

— Ми прописали, що, в першу чергу, будується пусковий будинок, туди переселяються мешканці, і тільки після цього зносяться старі об’єкти. При цьому обов’язково квартира, яка надається взамін, повинна бути з ремонтом. На мою думку, якщо такий законопроект буде реалізований, люди будуть зацікавлені, — зазначив Парцхаладзе.

Технічно, площа «хрущовок» складає близько 3,5 тис. м². Відповідно забудовник може збудувати на такій території будинок на 10 тис. м². Частину квартир він віддає, а іншу — продає за ринковою ціною і заробляє на цьому. Інвестиційно це може бути дуже вдалим проектом, але тільки у великих містах-мільйонниках. У малих містах необхідно проводити саме реконструкцію, яку повинна фінансувати місцева влада і залучати інвесторів.

Як один з варіантів такої реконструкції, Парцхаладзе запропонував добудовувати до будинків по 2 поверхи. При цьому інвестор зобов’язаний повністю реконструювати будівлю, зробити її енергоефективною, оновити всі комунікації, додатково поставити ліфт, відремонтувати під’їзд. Парцхаладзе зазначив, що для ефективної реалізації проектів з реконструкції застарілого житла повинна бути економічна доцільність.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Не дамо знести – це історія, тут жили мої бабусі, дідусі,мами…а для когось це просто бізнес.

2019-07-06
Юлія
Відповіcти
0

А шо ,вже немає місць де строїть.Чи шукають злачні місця?Не думаю, що це через зношеність будинків, полюбому друга причина.

2019-07-06
Елла
Відповіcти
0

Добралася декомунізація і до хрущовок. Ну-ну,подивиося,шо з цього вийде.Дурне діло не хитре.

2019-07-06
Рая
Відповіcти
0

Давно пора їх позносить. Там хмарочоси повинні стоять.

2019-07-06
Ігор
Відповіcти
0

Очень интересно..ждем решения!

2019-07-06
Алина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: