У Міністерстві культури пояснили, який статус має Кадетський корпус, Краєзнавчий музей та будинок Дворянського зібрання

0

Інформацію надав Євген Нищук, Міністр культури, у відповіді на запит полтавських громадських організацій.

Кадетський корпус

Кадетський корпус

Про це повідомляє ГО «SavePoltava» на сторінці у Фейсбук. Також до даного звернення долучилась ГО “Незалежна спілка архітекторів”.

У тексті опублікованої відповіді значиться, що наразі Кадетський корпус, Краєзнавчий музей та Дворянське зібрання, внесені в проект постанови Кабінету Міністрів України про занесення даних об’єктів культурної спадщини до Реєстру за категорією національного значення.

Причиною для такого звернення активістів стали накази Міністерства, видані від 18 квітня та 17 травня. Згідно з якими, дані пам’ятки переходять у статус місцевих. Це стурбувало активістів, адже зараз будівлю Дворянського зібрання самовільно забудовують і псують історичний вигляд споруди.

Відповідь Міністерства культури

Відповідь Міністерства культури

На це Євген Нищук відповів наступне:

– Видання Міністерством культури наказів від 18.04.2017 та від 17.05.2017  №430 жодним чином не позбавило вказані будівлі їх існуючого відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про охорону культурної спадщини» статусу пам’яток.

Міністр культури пояснив, що тимчасове віднесення даних історичних пам’яток до статусу місцевих, було спричинене відсутністю потрібних документів у загальному пакеті, який мала б подати Полтавська ОДА. Також у відповіді згадали негативну судову практику стосовно даного питання. Тому, як результат, Експертна комісія вирішила рекомендувати Кабміну занести вказані пам’ятки до категорії національного значення. 

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Як раніше повідомлялось, полтавські пам’ятки архітектури позбавили статусу національних; у справі щодо прибудови біля колишнього кінотеатру Котляревського допитали свідків.

Коментувати

15 грудня 2017