У Києві розповіли, яким буде музей Майдану

Представники Українського інституту національної пам’яті та Національного музею Революції гідності розповіли про побачене у кращих меморіалах та музеях складних історій Бельгії, Нідерландів, Франції, які вони відвідали з 4 по 10 червня, у рамках програми «Ознайомча поїздка щодо створення Музею Майдану».

У Києві розповіли, яким буде музей Майдану

У Києві розповіли, яким буде музей Майдану

Про це повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті.

– Важливо, щоб Музей став не просто звітом владних структур, що відбувалася певна історична подія, вкладено гроші, поставлено «пташку» і все. Цей Музей потрібен громадянському суспільству, – підкреслила Анастасія Гайдукевич, начальник відділу музейної справи Українського інституту національної пам’яті.

За її словами, з поїздки музейники та історики привезли багато корисної інформації: змогли побачити не тільки позитиви, а й приклади того, як не варто робити, ознайомитися з тим, як світове музейне товариство справляється з викликами подачі складної історії, побачити, як використовується мультимедіа, зрозуміти загальний менеджмент управління, побудови музею, комунікування з владою і суспільством.

Вона додала, що перед тими, хто сьогодні створює Музей Майдану «стоїть непроста задача працювати з гарячою історією, яка на сьогодні ще не є завершеною», адже, простіше формувати музеї, які вже мають певну історичну відстань і оцінку.

– Нам треба буде поєднати три абсолютно різні складові. Адже це і музей, і меморіал, і громадський центр досліджень, – нагадала Гайдукевич.

«Одразу після Майдану у нас були інтенсивні консультації з американськими колегами. Пізніше ми вивчали досвід Польщі. Зараз – Західної Європи. Ми відвідали десять музеїв Франції, Бельгії та Нідерландах. Поїздка є важливою. Адже Музей Майдану не лише для українців. Його функція набагато ширша», – відзначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності, голова правління ГО «Музей Майдану».

Пошивайло каже, що побачене буде корисним для створення концепції, яка ляже в основу архітектурного конкурсу і безпосереднього втілення в життя музейного меморіального комплексу. Також важливо врахувати досвід поєднання у музеях освітньої та розважальної функцій, щоб розширити аудиторію.

У кожному музеї існують сценографії. Історія подається здебільшого через персональні історії реальних людей – це надзвичайно складно. Але нам легше, оскільки в нас є живі історичні особи. Проблема в тому, яким чином суб’єкта історії перетворити на об’єкта музейних експозицій», – сказав він.

У свою чергу ініціатор ГО «Фонд збереження усної історії Майдану», професор Роберт ван Ворен(Нідерланди) теж відзначив, що створити Музей Майдану буде непросто, адже «історія ще гаряча». Проте, за його словами це буде інвестиція у майбутнє.

Нагадаємо, ознайомча поїздка у музеї Франції, Бельгії та Нідерландів відбулася в рамках програми, організованої Фондом Гайнріха Бьолля в Україні, Фондом збереження історії Майдану, Українським інститутом національної пам’яті та ГО Музей Майдану.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: