У готельному комплексі «Верхоли» стався конфлікт між охороною та активістами

2

14 грудня у соціальних мережах з’явилася інформація стосовно того, що в готельному комплексі «Верхоли» під Полтавою відбувається конфлікт між охороною закладу та активістами. Також стало відомо, що на місце події приїздили правоохоронці.

У готельному комплексі «Верхоли» стався конфлікт між охороною та активістами

У готельному комплексі «Верхоли» стався конфлікт між охороною та активістами

Журналісти «Трибуни» сконтактувалися з автором публікації Дмитром Устименко, який був на місці події та з Юрієм Сулаєвим, щоб з’ясувати подробиці.

– Нам стало відомо, що польська компанія мала проводить щось типу семінару у готельному комплексі. Ми мали інсайдерську інформацію, що захід фінансувався представниками ФСБ, власники готелю це не заперечували. Для протидії цьому зібралися понад двадцять активістів. Коли ми туди приїхали, охорона готельного комплексу без попередження почала застосовувати щодо нас сльозогінний газ, промислові вогнегасники, хоча ми не переступали поріг закладу. Тобто, охорона мала би переходити в оборону тільки після того, як хтось би намагався проникнути на територію закладу. Коли конфлікт вщух, до нас вийшов представник комплексу і повідомив, що конференція дійсно мала відбутися, але, з невідомих причин, вона не відбулася, – розповів представник громадського формування «Полтавська Січ» Дмитро Устименко.

Дмитро Устименко

Дмитро Устименко

Конкретизував інформацію очевидець подій Юліан Матвійчук, депутат міськради:

– Тематика заходу мала бути «Польща й Україна – не Європа». Збиралися обговорювати, що це слов’янські народи, більш того проросійські настрої пішли. Подібні заходи мали відбутися у Львові та Дніпрі. У Львові він був зірваний через явні сепаратистські висловлювання. У Дніпрі служби не змогли його виявити, тому він пройшов успішно. На захід у «Верхолах» запрошували людей з Полтавщини та сусідніх областей. Як повідомлялося, вхід був абсолютно вільним.

Юліан Матвійчук. Фото: gazeta.ua

Юліан Матвійчук. Фото: gazeta.ua

Зі слів депутата, активісти мали на меті просто пройти всередину. Проте декого з націоналістів виявили: це й спричинило конфлікт. Дмитро Устименко також повідомив, що вже після сутички на місце прибули 2 слідчо-оперативні групи.

– На «102» зателефонував невідомий і повідомив, що особи в масках намагаються проникнути у готельний комплекс. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. На момент приїзду, на місці знаходилися близько десяти осіб. У масках нікого не було. Сутичок не відбувалося, але конфлікт трапився, коли зазначені особи прийшли до готелю, де була запланована конференція. На момент приходу конференції не було. Вони намагалися зайти у готель, але охорона їх не пустила. Між невідомими та охороною виникла суперечка у ході якої один із учасників посипав інших порошком із вогнегасника. Наразі готель працює у звичному режимі. Дана подія зареєстрована у полтавському відділі поліції і триває перевірка, – повідомив начальник прес-служби ГУНП Полтавщини Юрій Сулаєв.

Юрій Сулаєв

Юрій Сулаєв

На жаль, нам із представниками готельного комплексу зв’язатися не вдалося. Проте Юліан Матвійчук, який спілкувався з адвокатами «Верхолів», зазначив, що вони не були обізнані щодо тематики заходу. А коли дізналися – щоб зберегти репутацію закладу попросили конференцію не проводити. За 5 хвилин до появи активістів організатори заходу покинули територію «Верхолів», забравши плакати й агітки.

23 червня 2018
22 червня 2018