У Гадячі виникли складнощі з закупівлею комп’ютерів

0

Олександр Довгошей з Інституту аналітики та адвокації проаналізував закупівлю комп’ютерної техніки. Замовник – Гадяцьке об’єднане управління Пенсійного Фонду України Полтавської області оголосило допорогові торги. Їх очікувана вартість становила 196 154 тис. грн.

У Гадячі виникли складнощі з закупівлею комп’ютерів

У Гадячі виникли складнощі з закупівлею комп’ютерів

У торгах брало участь два підприємства. Після аукціону  переможця дискваліфікували. На що ТОВ “ВИРОБНИЧО-КОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ВСЕСВІТ” подало скаргу, але відмінило її через декілька годин.

Причин для дискваліфікації було декілька. Одна з них – недостовірна характеристика обладнання. Учасник неправильно вказав розподільну здатність екрану. Аналітик зазначає, що підприємство помилково, або свідомо вказало невірну інформацію про технічні характеристики предмета закупівлі. Скоріш за все помилково, бо така ж сама ситуація виникла в них по іншій закупівлі. Також в управлінні Пенсійного Фонду, але вже в місті Чутово. У обох замовників були ідентичні вимоги, тому учасник зробив ті ж самі помилки, що й в Гадяцькій закупівлі.

картинка 3

Також однією з умов участі було надати сертифікат на систему екологічного керування підприємством ДСТУ ISO за 2015 рік. Переможець торгів надав відповідний документ, але за 2006 рік. Крім цього, цінову пропозицію та договір про сервісне обслуговування техніки (або просто – деякі документи учасника) завантажили до системи вже після аукціону. Це також є порушенням з боку учасника.

Наразі триває період кваліфікації. Аналітики ІАА спостерігають за подальшим розвитком подій та рекомендують учасникам уважно ознайомлюватися з вимогами тендерної документації.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018