В обласному Департаменті охорони здоров’я розповіли, як надаватиметься меддопомога з 1-го квітня

Трибуна
18:03 | 29 березня 2019
3

29 березня відбувся брифінг фахівців Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА на тему: «Запровадження пілотного Проекту з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення в Полтавській області».

За оперативними даними, у Полтавській області уклали декларації 1 043 402 пацієнтів, по Україні – 26 644 740. Лідерами за кількістю підписаних декларацій є міста-мільйонники.

– В нас є центри, які мають до 100% підписаних декларацій. Це Миргородський центр, Пришибський ЦПМСД. Є ті, які перейшли рубіж 80%: Котельва, Гадяч, Кременчуцький районний центр, міський центр Лубен, які мають 85,9%. Є такі центри, які мають рубіж більше, ніж в цілому по області. Це Диканька, Горішні Плавні, Карлівка, Лохвиця, Глобине, Велика Багачка, Шишаки, Кременчуцький центр №2.Таких центрів 19, вони доходять до рубежу 73%. Є ті, які мають цифру за 60 і доходять до 70 – це Козельщина, Решетилівка, Машівка. Меньше 60 – Новосанжарський, Пирятинський та Миргородський центри, – повідомляє Віктор Лисак.

З 1 квітня люди, які не визначилися з сімейним лікарем та не підписали декларації, отримуватимуть медичну допомогу й надалі, але 120 гривень, які мали виділятися з державного бюджету, на лікування не виділятимуть. Національна служба здоров’я виділятиме такі кошти тільки тим, хто уклав декларації. З 1 липня працюватиме система діагностики («Безкоштовна діагностика»), на яку у Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд. грн. У рамках програми лише по направленню сімейного лікаря, який увійшов у базу даних НСЗУ, можна буде отримувати безкоштовну діагностику. Саме тому у Департаменті радять обрати свого лікаря та підписати із ним декларацію. Також з 1 липня НСЗУ оплачуватиме 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

– Раніше держава утримувала просто стіни, платилася однакова заробітна плата, незалежно від того, кого лікар пролікував та скільки днів пацієнт провів у лікарні. Зараз оплачуватиметься конкретний випадок. Щотижнево лікарні звітуватимуть НСЗУ про проліковані випадки. Кількість днів, які людина пролежала у стаціонарі, на якість лікування не впливає. Пацієнт – у центрі уваги, – зазначають у ДОЗ.

Нині на Полтавщині створено 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги. В базу даних, якою оперують учасники пілотного проекту трансформації вторинного і третинного рівня, завантажено 1 200000 пролікованих випадків у Полтавській області. У Департаменті повідомляють, що всі «пілоти» та їхня робота спрямовані на поліпшення якості надання послуг і ефективне використання ресурсів для пацієнта. Також зазначили, що 30% госпіталізацій були не потрібні. Те, що лікується «таблетовано», не повинно лікуватися на стаціонарному рівні, лікування призначає сімейний лікар.

– Сьогодні відпрацьовується механізм передачі інформації в електронній систем. Розроблена логістика відповідного проходження такої інформації, працюємо в рамках надання дистанційної консультації пацієнтам із цукровим діабетом і відпрацьовується механізм для пацієнтів із захворюваннями шкіри. Це дає можливість сімейному лікарю комунікувати із вторинною ланкою, мати доступ до отримання своєчасної інформації про пацієнта. За участі голови держави, Кабінету Міністрів було проведено медичний форум, на якому Гадяч дистанційно передавав електрокардіограму в Центр кардіології Стрижевського, – розповідає Віктор Лисак.

Марія Мигаль

Трибуна
18:03 | 29 березня 2019
3
Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Оце якби були ще електронні картки, щоб не носити тонни бумаги в сумці.Ну до цього ж і йдеться, я так понімаю.

20:35 | 29 Березня 2019
лорік
Відповіcти
0

Я не розумію,чого люди не підписують деколарації і шо вони ждуть. Яка в них логіка.

20:23 | 29 Березня 2019
Галина П
Відповіcти
0

Не мпоняла про оті 120 грн,які держава не виділятиме, тобото це тільки на діагностику вони йдуть чи і на оплату лікареів за послугу.

19:32 | 29 Березня 2019
Ольга
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: