У дев’яти полтавців під час експрес-тесту виявили гепатит С

28 липня, у центрі Полтави працювала мобільна амбулаторія, у якій проводили безкоштовні експрес-тести на вірус гепатиту С. У цей час волонтери розповідали перехожим про перебіг та особливості лікування хвороби, яку лікарі називають «ласкавим вбивцею». Акцію до Всесвітнього дня боротьби з вірусним гепатитом бачили і журналісти Трибуни.

IMG_9488

Така акція для Полтави вже є традиційною, для її проведення благодійна організація «Світло надії» об’єдналася з управлінням охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради. Як відзначають організатори, вони мали не меті не лише нагадати мешканцям про користь раннього виявлення хвороби, а й привернути увагу держави до проблем із закупівлею медикаментів для лікування гепатиту С.

IMG_9452

Як зазначив виконавчий директор «Світло надії» Максим Демченко», за останні роки у Полтаві вдалося зробити суттєвий прорив у доступі до лікування вірусного гепатиту С: у 2013 році були прийняті державна та обласна цільові програми.

– Полтавська область – одна із пілотних, яка почала отримувати курси лікування із сучасним препаратом прямої дії. – «Софосбувіром». Вперше подібну акцію ми проводили три роки тому. Щороку число позитивних людей на гепатит С не змінюється. Сьогодні за першу годину роботи мобільних лабораторій вже виявили кількох полтавців, які мають гепатит С.

IMG_9561

Максим Демченко

Організатори наголосили на необхідності профілактичної складової, оскільки у групі ризику – все населення, особливо – молодь. В рамках акції тестуванням охопили 160 полтавців. У дев’яти з них під час експрес-тесту виявили гепатит С.

IMG_9458

IMG_9474

IMG_9500

IMG_9504

IMG_9512

Довідка: Вірусний гепатит – це запалення печінки, яке викликано одним з головних п’яти вірусів: А, В, С, D і E. Ці віруси передаються різними шляхами: гепатит А і Е – через забруднені харчові продукти і воду, гепатит В – через небезпечну кров і інші рідини організму, гепатит С – головним чином через заражену кров, гепатит D – в якості додаткової інфекції при зараженні гепатитом В.

До розповсюджених способів передачі вірусних гепатитів B, C, D входять внутрішньовенне введення наркотиків, інвазивні медичні процедури з використанням обладнання, переливання зараженої крові, передача від матері до дитини під час пологів, грудного вигодовування, а також при прямих сексуальних контактах, косметичних процедурах, наколюваннях, при побутових контактах через рани та мікротравми при користуванні спільними приладами для гоління, зубними щітками. Джерелом інфекції є хворі з гострими та хронічними формами вірусних гепатитів. Наслідками вірусних гепатитів В і С можуть бути цироз та рак печінки.

Типовим для гепатиту С в начальному періоді хвороби є безсимптомне клінічне протікання, складність ранньої діагностики, високий ризик переходу в хронічну форму. Саме цей тип гепатиту називають «ласкавим вбивцею».

Вірус гепатиту С має близько 100 підтипів, тому вакцини проти гепатиту С не існує. Лікування в кожному випадку призначається лікарем індивідуально.

Фото: Олег Журавльов

Відео: Сергій Котелевець

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

З опитаних кожний вісімнадцятий хворий на гепатит… Жах!

2016-07-29
Михайло
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: