У день голосування на виборчих дільницях прогнозують черги

0

На виборчих дільницях 25 жовтня очікують на черги. Проте пов’язані вони будуть не з ажіотажем серед виборців, а з великою кількістю бюлетенів для голосування.

фото - infomist.ck.ua

фото – infomist.ck.ua

Як повідомив начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців апарату Полтавської облдержадміністрації Юрій Северин, мешканці області у день голосування отримають по 4 бюлетені. Менше — лише у Кременчуці, де ліквідували райони міста (відповідно — і ради). Мешканці наддніпрянського міста отримають три бюлетені: обиратимуть міського голову, депутатів міської та обласної ради.

Бюлетені відрізнятимуться текстово і за кольором. Юрій Северин нагадав, що у бюлетені буде прописано назву партії, у дужках — лідер списку, третім рядком — кандидат по округу. Проте квадратик лише один, і в ньому потрібно ставити позначку. Будь-які інші додаткові позначки поза клітинкою — і бюлетень буде визнано недійсним.

Що ж стосується кольорів, то список кандидатів до обласної ради надруковано на блакитному бюлетені; міської ради — на світло-жовтому; до райрад — на світло-зеленому; сільських та селищних рад — на кремовому. Бюлетень зі списком кандидатів на посаду міського, сільського чи селищного голови — світло-рожевого кольору. Є у палітрі виборчих кольорів і білий. Він закріплений за бюлетенями на вибори старост. Але старост полтавці обиратимуть наступного разу.

— У неділю на Полтавщині у 12 територіальних громадах відбуватимуться вибори в новому форматі, — прокоментував Юрій Северин. — Процедурно вони не відрізнятимуться, хіба що обиратимуться укрупнені ради. Тобто у такій об’єднаній громаді обиратиметься одна рада замість п’яти чи десяти. А вибори старост у кожному населеному пункті об’єднаної громади має призначити вже новообрана рада.

Прес-служба Полтавської ОДА

14 липня 2018
13 липня 2018