Туризм по-полтавськи. Місцевим мандрівникам пропонували «заповідні екскурсії»

31 травня у Полтавській обласній науковій бібліотеці імені Котляревського відбувалися заходи присвячені дню працівників туристично-рекреаційної сфери. Студентам, екологам та працівникам сфери туризму презентували обласний туристичний маршрут «Заповідна краса Полтавщини».

40071

Пивоварські ставки. Диканька.

Працівники туристичних закладів, громадських організацій, науковці, студенти-екологи та бібліотекарі дискутували про потенціальний розвиток екотуризму на Полтавщині. Всі учасники погодилися з тим, що область має потужні природні парки, і при правильному підході та відповідній екологічній і туристичній політиці, вони можуть принести о бюджету області чималий фінансовий ресурс.

Парасоцький_ліс_2

Парасоцький заповідник

Науковці також зазначили, що Полтавська область є передовою у створенні таких об’єктів. Працівник краєзнавчого музею, завідувач відділу природи Світлана Кигим зауважила:

– На Полтавщині два національні природні парки – Пирятинський та Нижньосульський. Останній є міжрайонним та міжобласним. До його складу входять території окремих районів Полтавської та Черкаської областей. Регіональні ландшафтні парки. Полтавщина може пишатися тим, що Диканський ландшафтний парк був парком на лівобережній Україні. Його створили у 1994 році.

IMG_6316

Також учасники заходу дізналися, що екологи області працюють у напрямі збереження та примноження розмаїття рослинного і тваринного світу. Ірина Черкаська, директор регіонального ландшафтного парку «Диканський» розповіла, що на території їх заповідної зони активно проводяться оглядові екскурсії, що сприяє популяризації парку та поширення екологічних знань серед молоді:

– Ми можемо запропонувати 16 екологічних маршрутів. Вони включають урочище Ріг, Пивоварські ставки, Калиновий сквер, урочище Парасоцький ліс, – зазначила Ірина Черкаська.

Також учасники заходу дізналися, що Полтавська обласна федерація туризму планує продовжувати роботу в напрямі облаштування прибережних територій.

IMG_6319

Загалом же захід видався інформаційним. Саме таку ідею ставили бібліотекарі заклади, які також презентували всім присутнім новинки літератури на природно-заповідну тематику.

– Сьогоднішній захід є інформаційним. Ми інформуємо полтавців і розповідаємо про туристичні принади нашого краю, екологію та курортну справу. Ми давно співпрацюємо з управлінням туризму та інфраструктури, і робимо подібні заходи наприкінці травня, бо незабаром стартує туристичний сезон, і думаю нашій молоді, студентам і всім хто цікавиться туризмом отримана на нашому заході інформація стане в пригоді, і можливо допоможе у формуванні планів на літній активний відпочинок, – розповіла Лариса Лисенко, головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів.

Також гості дізналися, що раз на два роки у селі Нижні Млини Полтавського району відбувається обласне туристичне свято «Пісенні мандри». В його основі – поєднання культурно-мистецького та екологічного контенту.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: