ЦВК провалила закупівлю архівних боксів для доставки бюлетенів

3

Центральна виборча комісія скасувала торги на закупівлю послуг з виготовлення та доставки архівних боксів для доставки бюлетенів із дільничних до окружних комісій після підрахунку голосів. Інформацію про це ЦВК оприлюднила на офіційній сторінці у Facebook.

У ЦВК зазначають, що проблеми з закупівлею виникли через вимоги проведення тендерних процедур.

— 24 січня 2019 року тендерний комітет Центральної виборчої комісії оголосив про проведення процедури відкритих торгів щодо закупівлі послуг з виготовлення та доставки архівних боксів (картонні коробки) через систему ProZorro. Призначення архівних боксів – доставка бюлетенів та іншої виборчої документації від дільничних виборчих комісій до окружних виборчих комісій після підрахунку голосів.
До 9 години 24 лютого 2019 року до тендерного комітету ЦВК було подано лише дві тендерні пропозиції з неповним комплектом документів.
Тому 5 березня 2019 року тендерний комітет ЦВК був змушений відхилити ці пропозиції, як такі, що не відповідають умовам тендерної документації. Таким чином, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», торги із закупівлі зазначених боксів було відмінено, — йдеться у повідомленні прес-служби ЦВК.

При цьому в ЦВК зазначають, що часу на проведення повторних торгів недостатньо, тож питання доставки виборчих бюлетенів та документів до виборчих комісій залишається не вирішеним. Як проходитиме процес доставки бюлетенів, наразі ще невідомо. Проте всіх суб’єктів виборчого процесу та спостерігачів попередили про ймовірність транспортування документації та бюлетенів «в підручних засобах, часто не призначених для цього».

Наостанок у ЦВК відзначили, що «чергові вибори Президента України 31 березня 2019 року стали першими, коли ЦВК доводиться застосовувати Закон України «Про публічні закупівлі». Визначені ним часові рамки не враховують швидкоплинності виборчого процесу. Так, через обмежені строки під загрозою опинилося здійснення закупівель транспортних послуг та канцелярського приладдя окружними виборчими комісіями».

Що означає ця ситуація для виборців? З одного боку підрахунок голосів відбувається на дільницях і лише після цього процесу бюлетені передаються до окружних комісій у спеціальних закритих боксах. Тоді як з іншого, існує вірогідність підміни бюлетенів, що доставлялись у непризначених для цього засобах. У другому випадку відсутність архівних боксів може вплинути на підрахунок результатів виборів.

26 марта 2019
25 марта 2019
24 марта 2019