ЦВК попередила 60 % кандидатів за невчасне відкриття рахунків виборчих фондів

Центральна виборча комісія України оголосила попередження 60% кандидатів на довиборах у Верховну Раду України 17 липня 2016 року. Всі вони не відкрили рахунки виборчих фондів у встановлені терміни.

Кандидати по округу №151, що на Полтавщині, зайняли третє місце у антирейтингу.

ЦВК

Про це йдеться в повідомленні громадянської мережі ОПОРА.

Повідомляється, що ЦВК оголосила попередження ряду кандидатів, оскільки вони не відкрили рахунки виборчих фондів у встановлені терміни.

У цілому попередження отримали 225 кандидатів з 371. У відсотковому відношенні найменш дисциплінованими виявилися кандидати на окрузі № 114 у Луганській області, де попередження отримали більше 80% кандидатів.

Так, згідно з підрахунками ОПОРИ, у ВО №23 попередження отримали 5 з 18 кандидатів, у ВО №27 – 27 кандидатів із 59, у ВО №85 – 20 кандидатів із 37, у ВО №114 – 86 кандидатів зі 107, у ВО №151 – 27 кандидатів із 47, у ВО №183 – 9 кандидатів із 29 та у ВО №206 – 51 кандидат із 74. Таким чином, найбільш дисциплінованими у плані відкриття виборчих фондів виявилися кандидати у ВО №23 – лише 27,8% кандидатів, що зареєстровані в окрузі отримали попередження, натомість у ВО №114 попередження отримали 80,4% кандидатів.

CVK ogolosilo poperedzenia

Нагадаємо, що згідно з частиною першою статті 48 Закону України «Про вибори народних депутатів» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидат у депутати в одномандатному окрузі зобов’язані відкрити рахунок свого виборчого фонду не пізніш як на десятий день з дня реєстрації Центральною виборчою комісією.

Натомість у частині першій та другій статті 61 Закону України «Про вибори народних депутатів» зазначено, що Центральна виборча комісія приймає рішення про попередження партії, кандидати у депутати від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату в депутати. Попередження, зокрема, оголошується у разі порушення визначених частиною першою статті 48 ЗУ «Про вибори народних депутатів» термінів відкриття партією, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидатом у депутати в одномандатному окрузі рахунку свого виборчого фонду.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: