Ціна безпеки

Трибуна
2018-10-26

Дошкільний навчальний заклад «Сонечко» (м. Горішні Плавні) 18 жовтня 2018 на порталі державних закупівель «Prozorro» опублікував звіт про укладання договору з ПП «УНІВЕРСАЛ-2009», який передбачає встановлення у ДНЗ системи пожежної сигналізації.

Ціна безпеки

Ціна безпеки

Згідно з його умовами, компанія-підрядник повинна до 31 грудня 2018 провести необхідні електромонтажні роботи зі встановлення всіх елементів пожежної системи сповіщення. Вартість контракту складає 199 683,97 грн. Ця сума ідеально вписується у допустимі рамки допорогових закупівель (до 200 тисяч), а відповідно не потребує від замовника дотримання процедури відкритих торгів та дозволяє укладати договори без конкурентної боротьби між учасниками. Наші журналісти порівняли зазначену суму з вартістю проведення аналогічних робіт у інших, подібних за специфікою використання та площею, державних закладах.

Для порівняння використали дані з відкритих джерел. Так, згідно з приблизними розрахунками, проведеними за допомогою сервісу «Google Maps», довжина будівлі дитячого садку «Сонечко» складає 65 метрів, а ширина – 20. Виходячи з фото, знайдених на офіційній сторінці закладу у соцмережі «ВКонтакте», будівля має 2 поверхи. А відповідно, приблизна площа дитсадку дорівнює 2600 кв. м.

Карта

Карта

За такою ж схемою підрахуємо площу притулку для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації, де нещодавно проводились схожі роботи.

Площа будівлі приблизно дорівнює 2400 кв. м, що дещо менше, ніж у попереднього закладу, проте не суттєво впливає на кінцеві розрахунки. Притулок витратив на встановлення протипожежної сигналізації лише 88 000 грн. Тож звідки взялась сума у 199 тисяч, які витратили у ДНЗ «Сонечко»?»

Насправді, серед переліку видатків у проекті можна помітити 2 найбільші статті – «вартість матеріальних ресурсів» (50,03 тис. грн), а також «заробітна плата працівників» (112,02 тисячі). Тобто на роботу витратили вдвічі більше, ніж на обладнання та інші матеріальні ресурси.

Зазначимо, у вищезгаданому дитячому притулку на Волині, на заробітну плату працівників, при аналогічному ТЗ та приблизному обсязі робіт, витратили лише 31 625,99 грн. Різниця помітна неозброєним оком. Власником ПП «УНІВЕРСАЛ-2009», що має виконати роботи з монтажу системи оповіщення, є Холодов Сергій Олексійович. Також він володіє ще трьома компаніями, що займаються схожими роботами, та мають відповідні КВЕД. При цьому, за вказаною при реєстрації ПП адресою також знаходиться ТОВ «УНІВЕРСАЛ-2015», яка належить дружині Сергія Холодова.

У самому ж ДНЗ «Сонечко» про ситуацію говорять так:

– Спочатку, влітку, ми замовляли проектну документацію. І там вийшла ціна навіть трохи більша, ніж ми витратили нині. Здається, приблизно 208 тисяч гривень. Звісно, що ми звертались до інших організацій, аби вони зробили проектно-кошторисну документацію. Також зазначу, що частину обладнання ми попередньо закупили. Тому у цій закупівлі на обладнання витратили значно менше. Тобто частина необхідних систем в нас вже була у наявності. Наразі роботи ще не розпочаті, — прокоментувала завідувач ДНЗ «Сонечко» Вікторія Загребельна.

Також у закладі нас запевнили, що переглянуть угоди більш детально.

Пізніше з’ясувалось, що дійсно, частина обладнання була придбана закладом раніше за 86 235, 24 грн.

Враховуючі це, загальна вартість системи пожежної сигналізації складає 285 919,21 грн. При цьому, більш ніж третина суми — вартість робіт з її встановлення. Чому ці роботи коштували значно дорожче, ніж, наприклад, у схожому за площею дитячому притулку на Волині, залишається незрозумілим.

Владислав Башук

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: