Центробанк ЄС готує випуск нових 100 та 200 євро

0

Член виконавчої ради Європейського центрального банку Бенуа Кюре повідомив, що ЄЦБ вживає заходи для захисту європейської валюти та створює додаткові можливості для миттєвих безготівкових розрахунків між фізичними особами, передає «Укрінформ«.

– Інколи здається, що гроші є дуже абстрактним поняттям – макроекономіка, відсотки й так далі… Але вони також є дуже конкретним предметом: ми робимо дуже багато «сантехнічної» роботи в ЄЦБ для недопущення їх витоку. Ми піклуємося про захист купюр, які випускаємо з додатковими позначками безпеки. Як ви знаєте, були представлені три види нових купюр, – нещодавно купюра у 50 євро, невдовзі надійдуть також купюри номіналом у 100 та 200 євро, – зазначив Кюре.

Він підтвердив, що Європейський центробанк припинив випуск купюр номіналом у 500 євро та поступово буде виводити їх з обігу.

– Фактично, ми припинили друк купюр у 500 євро, тому що їх дуже часто використовували для відмивання грошей та для інших незаконних операцій. Тож ми зупинили це. Водночас ми розробили технічні можливості, систему платежів в реальному часі, які дозволяють банкам в зоні євро робити трансфери між фізичними особами буквально за секунди. Тож ми приділяємо багато уваги тому, щоб такі платежі здійснювалися, – додав представник ЄЦБ.

15 января 2019
14 января 2019