Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції відзвітував за рік діяльності

0

З першого вересня у Полтавські області створили дорадчий орган, котрий займається ветеранами бойових дій. До вересня такий орган діяв лише у Дніпропетровську. Представники Державної служби у справах ветеранів війни та Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області розповіли про основні проблеми з якими вони зіткнулися за рік роботи.

IMG_2290[1]_1500x1125

Валерій Довженко; Олександр Алієв

 За період роботи за допомогою звернулося щонайменше 150 ветеранів АТО, це ті кого встигали фіксувати. Проінспектовали 3 300 людей, із них 3 100 учасники бойових дій. У більшості випадків люди звертаються за консультацією та отриманням статусу учасника бойових дій. Спочатку опитування проводилися у телефонному режимі, зараз також можна прийти до кабінету №121 в Полтавській ОДА. Про це стало відомо на прес-конференції на тему: «Річний звіт діяльності Центра допомоги учасникам Антитерористичної операції» в Полтавській області.

Доповідачі зізнаються, що з моменту роботи, а це 3-тя хвиля мобілізації, вони зіткнулися із рядом бюрократичних проблем та нерозумінням людей, щодо того, як працюють установи. Зокрема, у демобілізованих бійців 2014 року виникла проблема з документами, із-за яких ті не могли отримати статус учасника бойових дій. Це стосувалося і Пенсійного фонду. Згідно з постановою, учасники бойових дій мають право вийти на пенсію у 55 років, однак територія АТО не включена до переліку територій де триває війна.

Найбільш поширене запитання з яким звертаються – це видача земельних ділянок. Органи місцевого самоврядування заявили, що не мають таких земель в межах населеного пункту. На засіданнях вони говорять, що все в порядку, а питання не вирішується, – зазначив Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області, радник голови Полтавської ОДА від Адміністрації Президента України.

Зі слів доповідачів, на сайті Держгеокадастру у Полтавської області розмістили перелік земель, серед яких ветерани АТО можуть вибрати собі ділянку та подати заяву на її отримання. Наразі невідомо точно, яка кількість людей вже скористалися такою пропозицією, адже як зізналися гості, вони не ведуть підрахунок.

Ще одна проблема – це професійна адаптація працюючих учасників АТО. Нажаль відповідні органи так і не зрозуміли механізм використання коштів, тому більшу частину грошей повернули до державного бюджету, – розповів Олександр Алієв, головний спеціаліст Державної служби у справах ветеранів війни в Полтавській області

IMG_2294[1]_1500x1125

Валерій Довженко

Гостро постало питання працевлаштування ветеранів АТО. Зокрема доповідачів хвилюють низькі запити на працевлаштування. Наразі більше 1 тис. чоловік отримують виплати по безробіттю, а хочуть знайти роботу одиниці.

Велика кількість людей по поверненню не бажають працювати, і я їх розумію. Однак наш координатор об’їхав майже всю Україну та знайшов робочі місця з заробітною платою у 5 тис. гривень, наприклад в “Оборонпром”. Однак на цю пропозицію відгукнулося лише 10 чоловік, – додав Валерій Довженко.

Зараз, як зізналися гості, вдалося встановити безпосередній контакт з Міністерством оборони і вже через них надавати бійцям статус бойових дій, адже раніше це питання з затримками вирішувалося через воєнкомати.

Розповіли і про перспективи.

Ми плануємо прийняти окрему програму по наданню житла учасникам АТО. Також приймаємо участь у розробці програми, котра надавала б можливість компенсувати 50% витрат на придбане житло. Головне, щоб люди зверталися, – додав Валерій Довженко.

Окрім цього, координатор Ірина Каптур займається питаннм нагородження учасників АТО. Наразі 112 чоловік отримали відзнаки від обласної ради, 100 чоловік – державні нагороди,  10 чоловік – за перебування у полоні, і 1 боєць отримав відзнаку посмертно та звання майора.

Олена Костиря

Коментувати

22 березня 2018