Три фактори, завдяки яким розумні міста заробляють трильйони

Аналітичний огляд компанії ABI Research підраховує ефект від трансформації економіки в розумних містах.

Три фактори, завдяки яким розумні міста заробляють трильйони

Три фактори, завдяки яким розумні міста заробляють трильйони

Протягом наступного десятиліття технології розумного міста призведуть до зростання ВВП на 5% – тобто принесуть близько $20 трлн. А міста майбутнього стануть головними точками зростання за рахунок нового рівня безпеки і якості життя їх мешканців, передає «Хайтек«.

Огляд ABI замовила компанія Chrodant, що спеціалізується на таких технологіях. Звіт поширюють по підписці, але його докладно розбирає ресурс Information Age. Дослідники вказують на три основних переваги розумних міст в порівнянні з мегаполісами, які в своєму розвитку спираються на традиційні цінності. І оцінюють їх вплив на економіку на період до 2026 року:

  1. політика відкритих даних принесе до $ 1 трлн, причому без додаткових фінансових вливань;
  2. державні інвестиції виростуть в 10 разів, що збільшить ВВП приблизно на $ 10 трлн;
  3. зростання економіки завдяки технологіям ІІ і блокчейну дасть надбавку до ВВП на 2,8%.

Віце-президент Chordant Джим Нолан вказує, однак, що міській владі треба з розумом підходити до інтеграції нових технологій:

– Такі результати підкреслюють важливість технологій як драйвера економічного розвитку в розумних містах майбутнього. Однак не можна просто пропонувати технологію і сподіватися, що вона приживеться. Мегаполісам потрібно виробити стратегію розгортання компонентів розумного міста, щоб максимально реалізувати їх потенціал.

Він закликає чиновників, якщо ті хочуть осідлати нову хвилю, формулювати цю стратегію вже зараз. ABI вказує на чотири види технологічних драйверів, стандарти яких необхідно сформулювати і уніфікувати. По-перше, це платформи для зв’язку, основа міської інфраструктури майбутнього: поєднання 5G, оптоволокна, технологій для управління потоками безпілотних автомобілів, міським освітленням і вивезенням сміття. По-друге, це сенсори, які дозволять системам управління отримувати інформацію в реальному часі. По-третє, системи аналізу отриманих даних. По-четверте, політика і платформи відкритих даних.

Віце-президент ABI Research Домінік Бонте каже, що комплексний підхід перетворить кожного жителя міста майбутнього в безперервного учасника якісно нових економічних процесів – «масштабованих і при цьому стійких».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: