Тренування після святкування – повільно і без надриву

Світлана Варвянська
17:01 | 08 січня 2017
0

Як після святкової паузи повернутися до активних тренувань, щоб не зашкодити власному здоров’ю, знає старший інструктор групових програм, персональний тренер одного з полтавських фітнес-клубів Ірина Боцман.

Якщо протягом новорічно-різдвяних канікул людина знаходила час для активного відпочинку: катання на лижах, сноуборді, санчатах, довгі прогулянки, то до звичного режиму тренувань можна повертатися без жодних обмежень. Інша справа, якщо святковий тиждень минув біля столу зі смачними, однак не дієтичними стравами, та на дивані перед телевізором. Тоді приступати до активних тренувань слід поступово. Навіть якщо бажання швидше скинути пару зайвих кілограмів – непереборне.

Перше правило – обмежити навантаження на серце і слідкувати за пульсом. Краще тримати його у межах 120 ударів на хвилину. Значить, інтенсивні кардіо-тренування поки що не підходять. Адже під час них частота ударів серця постійно наростає. Можна дозвлити собі легкі кардіо-навантаження, наприклад, повільний біг або швидка хода на біговій доріжці протягом 20 хвилин.

Ті, хто займається у тренажерному залі, можуть залишити звичну для себе кількість підходів. Однак повинні зменшити кількість повторів та дещо знизити вагу, з якою звикли працювати. аузи між підходами для відновлення сил – обов’язкові.

Прихильники групових програм мають тимчасово відмовитися від кардіо-тренувань і відати перевагу заняттям змішаного типу або силовим. Навантаження на серце при цьому зменшується. А вправи можна виконувати у власному темпі – повільніше, ніж тренер, та з меншою кількістю повторів.

Хороший вибір для “м’якого” входження у звичний тренувальний режим – заняття йогою, пілатесом та іншими релакс-вправами. Особливо, якщо перерва у тренуваннях була понад 10 днів.

Заняття йогою

Заняття йогою

Правильна заминка, тобто розтягнення всіх м’язів після тренування, важлива завжди. А в цей період – особливо. Вона повинна тривати не менше 15 хвилин. Однак не робіть різких рухів і не розтягуйтеся через силу, навіть якщо здається, що до Нового року ви гнулися краще і присідали глибше. Відвикле від регулярних тренувань тіло легше травмувати.

Тривалість одного заняття – до години. Навіть якщо раніше це тривало довше.

М’який режим слід зберігати тиждень, за умови, що на цей час припаде 3-4 відвідання залу. Потім можна повернутися до своїх звичних навантажень.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: