Травнева засмага: користь чи шкода

Любителі травневого сонця переконані, що м’які і розсіяні сонячні промені в кінці весни – абсолютно нешкідливі і залишають на шкірі стійку засмагу. Противники ж впевнені, що на тлі ослабленого після зими імунітету передозування ультрафіолету може привести до серйозних проблем. А що з цього приводу думають лікарі?

Чи небезпечне травневе сонце?

Після зими організм дійсно не готовий прийняти ударну дозу ультрафіолетових променів. Тривале перебування під весняним сонцем може викликати головний біль, підвищити артеріальний тиск, порушити роботу шлунково-кишкового тракту і сон. Крім того, надлишок ультрафіолету може серйозно «підкосити» імунну систему. Саме тому кінець весни і початок літа характеризуються черговим витком респіраторних захворювань.

Однак в розумних дозах травневе сонце на самопочуття впливає благотворно. Якщо приймати сонячні ванни помірно і вибирати для них правильний час, вони, навпаки, зміцнюють імунну систему, допомагають організму виробити вітамін D і дарують шкірі рівномірну і стійку засмагу.

Коли можна перебувати на сонці в травні?

Оптимальний час для прийняття сонячних ванн у травні: вранці – з 10:00 до 12:00, ввечері – з 15:30 до 18:00. Отримана в ці години засмага «ляже» на шкіру рівно і не зашкодить їй. А ось з 12:00 до 15:00 прямих сонячних променів потрібно остерігатися. Люди з дуже тонкою і чутливою шкірою можуть обгоріти моментально.

Час прийняття сонячних ванн збільшуйте поступово. Якщо у вас дуже бліда шкіра, почніть з 5 хвилин в день, якщо смаглява – з 10-15 хвилин. Щодня збільшуйте час перебування на сонці на пару хвилин. Через тиждень можете приймати ванни вранці і ввечері. Наприклад, вранці 10-15 хвилин на сонці, а потім 10-15 хвилин в тіні – і так двічі. Увечері повторіть ту ж схему.

Як захистити шкіру від сонця?

Ультрафіолетові промені не тільки прискорюють процеси старіння шкіри, але і можуть призвести до зростання кількості ракових клітин. Тому користуватися сонцезахисним кремом навесні і влітку потрібно обов’язково. Основне правило – наносити крем товстим шаром за 15-20 хвилин перед прийняттям сонячних ванн.

Не спіть на пляжі. Уві сні ви не відразу відчуєте, що перегрілися і «горите». Справа може закінчитися не тільки головним болем і пекучою спиною, але і сонячним ударом. А цей стан вже вимагає надання медичної допомоги. Якщо сонячного опіку не вдалося уникнути, поставтеся до його лікування серйозно. Терапію опіків найправильніше проводити спеціально призначеними для боротьби препаратами. Якщо є така можливість, перевагу краще віддати аерозолям, тому що при нанесенні їх на шкіру не доводиться торкатися обпеченої поверхні.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Шкода.Полюбе шкода!!!!

2019-04-30
Ера
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: