Тотальне: де живе мистецтво у Полтаві?

2

Минулого тижня ми поговорили про те, як продуктивно відвідати інституцію сучасного мистецтва. Тема виявилася досить актуальною, тому продовжуємо її розвивати. Сьогодні я хочу скласти короткий загальний список місць зосереджень (акцент – візуального!) мистецтва у Полтаві.

Я вже згадувала три полтавських інституції: галерея сучасного мистецтва «Jump»; художній музей ім. М. Ярошенка; художній салон Спілки художників.

До цього списку обов`язково треба додати полтавський літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка. Тут досить часто проходять театральні заходи, кінопокази, а головне – непогані, як для літературно-меморіального музею, виставки.

На прикладі персональної експозиції молодого художника Івана Герцуня «Спас», яка відбулася у жовтні. До 14 грудня там можна побачити виставку графічних робіт Едуарда Трирога. Знаходиться музей у затишному районі парку «Перемога», що створює чудову атмосферу місця, має власний прекрасний сад.

Поряд знаходиться літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського. Там бувають виставки Спілки художників, фотографів. Експозиції досить слабкі, серед яких важко виділити якусь одну, але це місце є, тому воно має право бути у нашому списку.

Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського – надбання архітектури українського модерну, відомий кожному полтавцю. Зазвичай там бувають виставки народної творчості, підхід до яких трохи застарів. Але деякі здаються мені цікавими. Наприклад, «Орнаментальні кахлі Полтавщини», виставка робіт кафедри образотворчого мистецтва Луганського національного університету, яка відбулася аж на початку весни. Тож, життя у музеї вирує: бали, зустрічі, презентації, виставки.

У Полтаві полюбляють аматорські виставки в кафе та подібних закладах. Так, в арт-кафе «100 доріг» інколи лунає відгомін цікавих лампових (затишних) виставок. В інтернеті про заходи у кафе знайти інформацію важко, тому рекомендую на власних двох відвідати це місце і дізнатися усе, що вам потрібно.

У відносно новому барі «22» раз на місяць-два змінюють експозицію. Виставляють роботи сучасних полтавських художників Юрія Шаповала, Олени Зозулі, Кари Мінасян та ін. На мою думку, дуже класна колаборація відпочинку та мистецтва. Зроблено зі смаком – оченята не щипає.

Ще є арт-кафе «Open Kitchen». Зізнаюся, я там не була жодного разу, тому важко сказати, чи варте це місце уваги. Чула, що там проходили театральні виступи та ще багато містичних мистецьких подій.

Щодо полтавських місць, мабуть, сказано досить. Якщо ви знаєте більше, будь-ласка, діліться. У цьому місці стає тіснувато мистецтву, тож потрібно розширювати кордони його існування.

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019