Тотальна ProZorro. В Україні завершився перехід на електронні закупівлі в новій системі

З 1 серпня 2016 року в Україні завершився повний перехід на електронні публічні закупівлі через систему ProZorro. Об’єм ринку держзакупівель в Україні складає близько 250 млрд грн на рік, а це – величезні можливості для розвитку бізнесу.

prozoro1-750x300

В рамках підготовки до переходу була реалізована масштабна програма з навчання держслужбовців і представників бізнесу. Вона включала в себе більше 100 навчальних семінарів по всій Україні, перший масовий державний онлайн-курс на платформі Prometheus, спеціальний ресурс для замовників http://infobox.prozorro.org/, а також дві програми з навчання тренерів (Training for Trainers, ToT) в регіонах.

Важливим кроком по відновленню довіри до закупівель стала функція перевірки платежів, яка була інтегрована в ProZorro завдяки підтримці Мінфіну, порталу Є-Data та проекту .007.

– Крім того, за період з 1 квітня, коли розпочалася перша хвиля переходу, ми відпрацювали “в бойових умовах” функціонал системи, реалізували нову процедуру закупівель для потреб Міноборони, перевірили роботу порталу під суттєвим навантаженням та забезпечили надійну взаємодію центральної бази даних та восьми майданчиків (і робота з тестування нових майданчиків та їх підключення активно продовжується). Тому можемо стверджувати, що технічно ProZorro повністю готова прийняти на себе весь об’єм державних тендерів, – зазначив Олександр Наход, генеральний директор ДП «Зовнішторгвидав України».

Створення системи ProZorro і ї розвиток були б неможливими без підтримки від міжнародних донорських організацій, оскільки на реалізацію реформи не було виділено жодної копійки державних коштів.

Нагадуємо, що 29 липня 2016 року голова «Укравтодору» Євген Барах розповів, що Державне агентство автомобільних доріг України повністю переходить на систему електронних закупівель ProZorro. Керівництво Укравтодору впевнене, що за допомогою відкритих електронних закупівель вдасться позбутися можливих посередників при придбанні матеріалів для дорожніх робіт.

Укравтодор зобов’язав облавтодори проводити закупівлі усіх матеріально-технічних ресурсів лише через електронну систему торгів ProZorro. Держагентство впевнене, що завдяки використанню відкритих онлайн-майданчиків, закупівлі необхідних матеріалів та техніки проводитимуться виключно у постачальників і це допоможе значно зекономити витрати на дорожні роботи.

– Є доволі відома усім схема відмивання державних грошей – купівля товарів через посередників. Зобов’язавши державних підрядників купувати усі необхідні матеріали та техніку на ProZorro, я впевнений, що ми позбудемося корупції у такий спосіб та не будемо вдвічі або, навіть, у тричі переплачувати за дорожні матеріали, – зазначав тоді Євгеній Барах.

За його словами, облавтодори не підпадають під дію нововведеного Закону «Про державні закупівлі». Однак, в умовах посилення контролю за прозорим та ефективним використанням бюджетних коштів, Укравтодором було прийнято це рішення.

Аналітик PROZORRO про те, чи можна обійти систему

У зв’язку з нещодавньою гучною закупівлею Київським онкодиспансером дороговартісних швабр, здійсненою у системі PROZORRO, у ЗМІ заговорили про те, що систему зламали. Старший аналітик Transparency International Ukraine Віктор Нестуля в інтерв’ю ГромадськмуТБ розповів про цей випадок і роз’яснив чи все ж таки можливо обійти систему PROZORRO. Деталі у відео:

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Это действительно большой шаг вперёд а развитии и на этот же шаг ближе к Европе, но менталитет наш не изменить 🙁

2016-08-01
Илья
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: