Топ-5 незвичайних страхів та фобій

Павуки, клоуни, відповідальність. Якщо ви цього боїтеся – це нормально. Однак, є досить кумедні фобії, хоча ті, хто через них страждає, з вами не погодяться. І все ж таки люди, які мають незвичні фобії, зізнаються, що їхній страх досить незвичайний, і над ним можна навіть посміятися. Врешті решт, сміх – корисна річ, здатна лікувати рани. Всі ми чогось боїмося.

  1. Анатідаефобія – страх, що за вами спостерігає качка.

Люди, які страждають через анатідаефобію, впевнені – качок слід побоюватися, оскільки одна з них безперечно спостерігає за ними. Що б вони не робили, де б не знаходилися – качка дивиться. Як і всі фобії, анатідаефобія пов’язана з реальними потрясіннями, які людина пережила у дитинстві. Як відомо, лебеді, качки та гуси досить агресивні та боляче кусаються. Крім того, вони пронизливо страхітливо кричать і ляскають крилами. Хоча визнання цієї фобії може здатися смішним, однак людям, що страждають від неї, не до сміху, оскільки симптоми нападів – нудота, запаморочення, панічні атаки.

  1. Пентерафобія – боязнь тещі або свекрухи.

Страх перед тією, яку ми нерідко називаємо «другою мамою» – фобія, яка зустрічається досить часто. Ця боязнь скоріше носить страх вимушеного вибору між поступкою матері чоловіка (дружини) і розладами у сім’ї. Подружжя, яке відчуває пентерафобію, нерідко стає її джерелом. Це відбувається, коли їхні діти виростають та створюють власну сім’ю. Бажання брати активну участь в житті своїх дітей, оберігати їх від небезпеки, вчити піклуватися про них усіх членів нової сім’ї – це своєрідна манія багатьох батьків, адже дорослішання дитини – завжди стрес для матері. Вона відчуває себе непотрібною, забутою, маючи доросле дитя.

  1. Гіппопотомонстросескіппедалофобія – острах довгих слів.

Сутність цієї фобії полягає в страху перед необхідністю мати справу зі словами значної довжини – читати або писати їх, вимовляти вголос, а іноді навіть чути від інших людей. За останніми даними, нею страждає приблизно кожна двадцята людина.  Назва фобії, як це не парадоксально, сама по собі здатна налякати її носія, тому що складається з 33 букв, хоча також може вважатися свого роду чудовим інструментом для діагностування цієї фобії.

  1. Номофобія – страх залишитися без телефону або без сигналу.

Одна з найсучасніших фобій, визнаних медичним товариством. Слово «Номофобія» – калька з англійського «Nomophobia», яке утворене від «No mobile phone phobia». Деякі називають номофобією безпосередньо залежність від телефону, однак насправді це слово передає тільки боязнь залишитися без нього. У багатьох випадках залежність від гаджета і страх його відсутності під рукою дійсно пов’язані, проте це не обов’язкова умова. Спостерігається дратівливість, неможливість зосередитися, почуття сильного дискомфорту, печалі, розгубленості.

  1. Турофобія – боязнь сиру.

Фобія з такою дивною назвою виражається в страху сиру. Люди з цією проблемою вкриваються потом, коли бачать навіть малесенький шматочок сиру. Є й ті, хто навіть слово «сир» чути не можуть. Нелюбов до сиру зрозуміла, але страх його – ні, адже, здавалося б, що може бути страшного в тертому сирі, наприклад? Однак, на світі є люди, які навіть втрачають свідомість від запаху або виду сира. Серед турофобів можна зустріти як тих, хто боїться якогось певного виду сиру (приходять в жах при вигляді маасдаму і обожнюють плавлені сирки «Дружба», або навпаки), і ті, хто боїться сиру взагалі. До Голландії та Швейцарії вони ні за що не поїдуть, а фондю – їх найгірший нічний жах.

Мабуть, годі й шукати таку людину, яка взагалі нічого не боялася б. Але фобія – це більше, ніж простий страх. Нав’язлива тривога, паніка з її «чарівними» відчуттями: мурашками, липким холодним потом, тремтячими ногами і відчуттям нестачі повітря може отруювати людині життя. Але часом джерела фобій настільки кумедні, що не знаєш: плакати, сміятися чи дивуватися?

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Гіппопотомонстросескіппедалофобія – після таких слів і мені вже страшно стає,це і в мене теж фобія?))))

2019-04-18
Даша
Відповіcти
1

Хто може бояться качок))))?????А довгих слів?))))Оце стаття)))

2019-04-18
Вероніка
Відповіcти
1

Якийсь брєд. Такого не буває))))

2019-04-18
Артем
Відповіcти
0

Пентерафобія мені сподобалась)))

2019-04-18
Теща свекрухи
Відповіcти
0

класна стаття)) ніколи таких фобій не чув…

2019-04-18
Андрій
Відповіcти
1

Номофобією точно зараз всі хворіють

2019-04-18
Ганна
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: