Топ-5 незвичайних фактів про наше тіло

Людське тіло ніколи не перестає нас дивувати. Існує цілий ряд вражаючих і дивних речей і процесів, на які здатне наше тіло. У той час як ми дізнаємося основні факти про наш організм у школі, ті речі, про які ми розповімо в нашому списку, можуть вас воістину здивувати. Наприклад, чи знали ви, що на даний момент ви є місцем існування тисяч інших організмів? Людське тіло є одночасно захоплюючим і огидним.

  1. За все своє життя людина виробляє приблизно 23 658 літрів слини

Думаєте, у собак надмірне слиновиділення? Тоді подумайте ось про що: за все своє життя людина виробляє приблизно 23 658 літрів слини. Це досить рідини для того, щоб заповнити два басейни або 60 ванн! Слина утворюється зі слинних залоз і у людей є три різні залози (розташовані в щоці, на дні порожнини рота і під язиком). Слина складається з води, електролітів, ферментів і слизу. Слина розщеплює вуглеводи і полегшує травлення. У деяких людей, як правило, виділяється більше слини, ніж у інших, проте в середньому середньостатистична людина виробляє 23658 літрів слини. І хоча слина здебільшого складається з води, нікому не захочеться плавати в ній.

  1. На віях людини живуть крихітні істоти

Нехай це не викликає у вас відрази, але, коли ви ляскаєте віями, ви заважаєте життю тисяч крихітних кліщів. Так, у кожної людини, що читає цю статтю, на віях живуть кліщі. Ці крихітні істоти їдять, сплять і розмножуються, в той час, як ви займаєтеся своїми повсякденними справами. Вони виглядають як крихітні стрижні з маленькими відростками замість ніг. Вони сидять з головами, зануреними в наші волосяні фолікули, і їдять жир, який ми виділяємо. Іноді, якщо ми знаходимося в стані спокою, вони можуть повзати по шкірі обличчя. Цей факт був виявлений ще в 1841 році, і кліщі присутні у людей всіх національностей і рас.

  1. Вуха і ніс людини ніколи не перестають рости

Ви коли-небудь задавалися питанням про те, чому у людей похилого віку настільки великі вуха й носи? Як виявилося, ці частини тіла ніколи не перестають рости! У той час як до старості ви, можливо, станете на пару сантиметрів нижче і зморщитеся, ваші вуха і ніс стануть більше. Це відбувається тому, що вони складаються з хрящових клітин, які діляться швидше в міру нашого старіння. Проте, через те, що ми старіємо, сполучна тканина стає слабкішою, що призводить до синдрому постійного зростання. Якщо природа і так нагородила вас великими вухами або носом, ми вам співчуваємо. Головне пам’ятати, що людське тіло дивовижне, чи не так?

  1. Відбиток язика кожної людини – унікальний

Язик є одним з найбільш сильних м’язів нашого організму. Але чи знали ви, що у нього є свій власний відбиток? Так само, як і в разі відбитків пальців, у кожної людини є унікальний відбиток язика. Дослідники навіть розробляють інструмент, який дозволить сканувати і визначати відбитки язика різних людей. В майбутньому поліцейські з детекторами будуть сканувати язик людини, щоб заарештувати її на місці злочину, замість того, щоб брати у неї відбитки пальців. Рот є вражаючою частиною тіла, і бактерії, що мешкають в ньому, також є унікальним для кожної людини. Це пояснюється тим, що бактерії під яснами настільки ж ефективні, як відбитки пальців у визначенні етнічної приналежності людини.

  1. Вага всіх бактерій у вашому тілі становить приблизно 1,8 кілограма

Ось ще один огидний факт: в вашому тілі проживає 1,8 кілограма бактерій! Клітини бактерій чисельно перевершують клітини людини в співвідношенні 10 до 1. Бактерії живуть як на нашому тілі, так і в ньому. Клітини бактерії набагато менше людських і складають приблизно половину відходів нашої життєдіяльності. В одному тільки пупку людини мешкає близько 1400 різних типів бактерій. В ході Проекта з Вивчення Мікробіології Людини, який проводився Національним інститутом охорони здоров’я США, були вивчені різні типи бактерій, що живуть на нашому тілі. Коли вчені вивчили пробники з пупка, вони виявили 660 нових видів. Тож душ вас не врятує.

Ці цікаві факти є нагадуванням про те, наскільки складний наш організм і всі процеси, що відбуваються в ньому. У людському організмі завжди можна відшукати щось захоплююче. Швидше за все, цей список доведеться доповнювати багато разів, оскільки існує занадто багато фактів, про які неможливо розповісти за один раз.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Клещі,які клещі???Я травневих вуличних бояся,а вони ще й на мені живуть? О боги(

2019-05-02
Танюшка
Відповіcти
0

Наш організм не складний – наш організм просто ЖЕСТЬ. Кажуть,що краще знать багато ,але краще б я цього всього не знала((((

2019-05-02
Наташа
Відповіcти
0

Тепер розкрита тайна вух і носів у стариків,бо все думала,що вони й в молодості такими були))))

2019-05-02
Артем
Відповіcти
0

Нееееет,навіщо вироповіли про кліщів,як тепер жить ,знаючи це(((Фееее.

2019-05-02
Юля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: