Топ-5 найвідоміших міст-привидів

Міста-привиди зустрічаються не тільки у кіно. У всьому світі є таємничі занедбані міста, які представляють собою зловісні капсули часу, що захоплюють уяву.

1. Прип’ять, Україна

Україна залишається місцем, де сталася найбільш руйнівна ядерна катастрофа в історії.

Місто Прип’ять засноване у 1970 році спеціально для співробітників Чорнобильської АЕС. У місті було 13 000 квартир, школи на 5000 дітей, два десятка магазинів і кафе, кінотеатр, спортивний зал, культурний центр, лікарня. Після катастрофи 26 квітня 1986 року все населення міста було евакуйовано.

2. Ордос Кангбаші, Китай

Найбільше місто-привид у світі.

Місто було побудоване з сучасною архітектурою, великими стадіонами і чудовими громадськими місцями. Місто досягло всього цього менш ніж за 10 років, але не зуміло залучити людей.
Воно було побудоване для розміщення 300 000 чоловік, але переїхали в нього тільки 70 000 чоловік. Зрештою, ці люди теж почали виїжджати. Місто припинило будівництво і збанкрутувало. Сьогодні це – місто-привид, більшість будівель якого зовсім порожні.

3. Віттенум, Австралія

У Віттентумі колись проживали 20000 чоловік. Тут процвітала гірська промисловість – видобуток азбесту. Місто було покинуте у 60-х, коли близько 1000 жителів померли від хвороб, викликаних азбестом. Поїхали всі жителі, крім 8-ми чоловік, які живуть там і сьогодні.

4. Вароша, Кіпр

До турецького вторгнення місто було популярним туристичним місцем, а потім стало «містом-привидом».
У 1974 році Туреччина вторглася на Кіпр. Коли протиборчі турецька та грецька армії вели бої за територію навколо Вароші, жителі врятувалися втечею.
Місто було обгороджено, і ніхто, крім військових і персоналу ООН, не може потрапити в колись прекрасний туристичний об’єкт.

5. Крако, Італія

У місті немає жителів, але багато туристів.

Крако було засноване в 1060 році. Протягом своєї тисячолітньої історії Крако бачило безліч конфліктів між монархами, арміями і політичними ідеологіями. У 1963 році останні 1800 жителів були змушені покинути Крако для власної безпеки і були переселені до Кракова Пескьера, нового міста в долині.

Такі фільми, як «Квант милосердя» та «Страсті Христові», використовували італійське місто-привид для реалістичних зйомок.

Незважаючи на те, що Крако покинуте, воно залишається одним з популярних туристичних напрямків Італії.

Дивно, але велике і досить розвинене місто може легко перетворитися на покинуту всіма випалену землю. Таких інцидентів по всьому світу безліч, кожен з них має свою сумну історію. Причини різні (катастрофи, аварії, війни), а результат один – руйнування і спустошення. Однак такі міста магічним чином ваблять до себе туристів.

Залишити відповідь
Коментувати

8 Коментарі

Неймовірно гарно. Хотіла б відвідати ці міста

2019-05-06
Аліна
Відповіcти
0

в Китайському місті так чисто,на пустирях такого не буває,де всі речі,паір,який залишився. Чи там хтось прибирає?

2019-05-06
Тимон
Відповіcти
0

Ніхто не знає,де жде лихо,це як з нашим Чорнобелем.

2019-05-06
Танюшка
Відповіcти
0

А шо туристи там роблять,чим їх манять такі місця,я люблю комфорт і щоб було гарно. Як там можна бродить.

2019-05-06
Інна
Відповіcти
0

Китайське місто не схоже на привид,дуже сімпатично.

2019-05-06
Романа
Відповіcти
0

За Припять так досадно,звідти мої родичі.Нове покоління вже й не знає,що це за місто.

2019-05-06
Вероніка
Відповіcти
0

Крако таке крутяцке!я б поїхала туди.

2019-05-06
Олена
Відповіcти
0

Так жалко такі місця. Колись же там жил люди,строїли плани.

2019-05-06
Олег
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: