Топ-5 найкрасивіших оаз світу

Оаза — це місце в пустелі, де грунтові води підходять близько до поверхні. І за рахунок потужності водоносних шарів не пересихають навіть в найсильнішу спеку. І не дивно, що практично все пустельне життя від цих оазисів залежить. Люди теж не були винятком. Найбільші оази ставали основними транспортними вузлами, володіння якими обіцяло владу і багатство. І навіть зараз вони приносять стабільний дохід, в тому числі і від туристів. І про 5 найцікавіших подібних оаз ми вам зараз і розповімо.

Хердубрейдаліндір, Ісландія

Характерна хитромудра назва наче натякає, що це чудо природи знаходиться у країні ельфів, льоду та полум’я. Місцевість дуже незвичайна, адже Одадахраун — найбільша лавова пустеля. Замість піщаних дюн тут височіють вулкани, а ґрунт випалений лавою. Здавалося б, і травинці не прорости. Однак моху, дрібним чагарниках і квітам, схоже, все одно. Їх живлять притоки річки, що протікає неподалік.

Колись в цю рівнину виганяли злочинців. Зараз біля підніжжя вулкана Гердубрейд розміщений кемпінг, через який проходить туристичний маршрут.

Дуньхуан, Китай

Щоб знайти оазу із озером у вигляді півмісяця, вирушайте в Китай. А саме — в пустелю Гобі, 5 км на південний захід від міста Дуньхуан. Це — одна з найбільших пустель у світі.

На початку 90-х років оаза була на межі зникнення. Через будівництво греблі на річці Данг підземні води поміняли свій напрям. Озеро Юеяцюань почало висихати, але китайська влада вчасно взялася за його відбудову.

На замітку мандрівникам: беріть теплі речі. Якщо денна температура в Гобі досягає +35°С, то вночі вона наближається до нуля.

Уакачіна, Перу

Любите легенди? Тоді слухайте. В один сонячний день індійська принцеса зійшла з хмар, щоб прийняти ванну. Розслабившись, вона не відразу помітила мисливця, який за нею підглядав. Перелякана дівчина почала тікати, упустивши чарівну мантію та дзеркальце. Мантія перетворилася на піщані гори, а дзеркало — в лікувальне озеро з кришталево чистою водою. З тих пір на місці купалень залишилася прекрасна оаза.

Пізніше навколо лагуни побудували курортну село. В основному там відпочивають жителі найближчого містечка Іка. Туристи ж приїжджають за екстримом. Особливо популярний сендбординг — майже як сноубординг, але без снігу. Замість нього в хід йдуть круті бархани та дюни.

Убара, Лівія

Натрапивши на мальовничий куточок у пустелі Едейен, втомлений подорожній подумає: міраж. Ось наскільки вражає оаза Убара. До неї входить 15 озер, проте вони не врятують вас від спраги. Вода в них така ж солона, як і в Мертвому морі. Найбільше та солоне з цих озер — Умм-аль-маа. Цікаво те, що на дні озера температура досягає +100 °С. У той час, як поверхня залишається прохолодною. Навколо водойм ростуть пальми та інша зелень, через що вони схожі на очі з пухнастими віями.

Одна із найкрасивіших оаз може повністю висохнути, так як його розміри щороку зменшуються.

Ленсойс-Мараньєнсіс, Бразилія

Хто б міг подумати, що в Бразилії можна побачити не тільки джунглі, а й оази. Хоча, це скоріше прісні озера, які покривають більшу частину пустелі в сезон дощів. Тільки уявіть: кількість опадів за сезон тут в 300 разів більша, ніж у Сахарі! Півроку йдуть зливи, й безплідні піски перетворюються в нескінченну множину синьо-зелених лагун. Решту півроку все висихає. Унікальне видовище можна побачити в національному парку Ленсойс-Мараньєнсіс.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Про злочинців в Ісландії можна було б детальніше, дуже цікаво ,треба погуглить.

2019-06-03
Вєра
Відповіcти
0

Інакше уявляла я оазиси.

2019-06-03
Тая
Відповіcти
0

Де ви знаходите такі топи. Вони дуже цікаві й захопливі. А головне – інформативні!

2019-06-03
Галина
Відповіcти
0

І Перу шикарний, з селищем та і легенда вражаюча!

2019-06-03
Юлія
Відповіcти
0

Дуньхуан, Китай здивував по повній,так гарно,так ще й так холодно вночі.

2019-06-03
Амелі
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: