Топ-5 найдивовижніших печер світу

Печери здавна приваблювали багатьох мандрівників своєю загадковістю та космічної красою. Звісно, більшість з відкритих на Землі печер схожі одна на одну, однак є справді унікальні. Ми вирішили вибрати 5 найдивовижніших печер світу.

1. Печера світлячків Вайтомо (Нова Зеландія)

Кажуть, згідно з конституцією Нової Зеландії, кожен турист зобов’язаний відвідати печери Вайтомо. Складно сказати, чи це правда, однак те, що Вайтомо — місце зі списку must-see, однозначно. Особливо вражає так звана Печера світлячків. Можна лише здогадуватися, які емоції переживали першовідкривачі Тане Тінорау і Фред Мейс, коли далекого 1887 року спустилися до печери. Ти тільки уяви сотні тисяч вогників, які виблискують, немов зірки на темному небі. Це справжня галактика невеликих вогнів створених тисячами живих істот.

2. Печера Жовтого Дракона (Китай)

Справжнє підземне царство — так можна описати печеру Жовтого Дракона, що знаходиться в знаменитому заповіднику Чжанцзяцзе. Тут всюди встановлене підсвічування, що надає цьому місцю просто нереального вигляду. Складається враження, що ти потрапив у гості до якогось казкового персонажа. Сама печера дуже велика, з кількома рівнями, кожен з яких має своє унікальне підсвічування. На найнижчому протікає річка, якою можна спуститися на човні. Упевнені, таку подорож ти запам’ятаєш на все життя.

3. Печера кристалів (Мексика)

Ця унікальна печера була виявлена 2000 року мексиканськими шахтарями в пустелі Чихуахуа. На глибині 300 метрів їм відкрилась просто фантастична картина — неймовірних розмірів кристали природного походження. Учені досі б’ються над питанням: «Як ці кристали могли вирости до таких величезних розмірів?» На жаль чи на щастя, для масового туризму це місце мало придатне. Висока температура (майже 60 за Цельсієм) і 100% вологість повітря насилу можуть перенести навіть найпідготовленіші люди.

4. Печери Айсрізенвельт (Австрія)

«Гігантський крижаний світ» — так із німецької перекладається назва цієї системи печер, що знаходиться в 40 км від Зальцбурга. Вперше вони були досліджені 1879 року вченим Антоном Поссельтом. З того часу печери Айсрізенвельт перетворилася в одне з найпопулярніших туристичних місць, яке щороку відвідує близько 200 тисяч осіб. Туристів, які прагнуть побачити ці печери, можна зрозуміти — тут справді є на що подивитися. Безліч застиглих водоспадів і химерних крижаних фігур, утворених найкращим художником та архітектором — природою.

5. Карлсбадські печери (США)

Гордість Національного парку США в Нью-Мехіко — Карлсбадські печери вже давно відомі у світі мандрівників. У першу чергу, їх цінують за вражаючі сталактитові скульптури надзвичайної форми і неповторні гроти. Чого лише вартий грот Зеленого озера, в якому вода малахівотого кольору. От лише людям, які  панічно бояться кажанів, у цих печерах навряд чи сподобається, адже тут їх налічується близько сімнадцяти видів!

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Це нереальна краса, але навряд там ходять люди, хіба які особливі. Бо де є люди,там первоздана краса порушується.

2019-06-16
Аннушка
Відповіcти
0

Я б прогулялася такими печерами.

2019-06-16
Віола
Відповіcти
0

Оце ж як печере світлячків, є ж якесь море яке так само світится.

2019-06-16
Марина
Відповіcти
0

Яа красіва печере світлячків!!!А врни і свірчать?

2019-06-16
Оксана
Відповіcти
0

Я б побоялася по такому ходить. Клустрофобія.

2019-06-16
Інна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: