Топ-5 найдовших річок України

Територією України протікає більше 23 тисяч річок. Усі вони дуже різні: глибокі, мілкі, широкі, вузькі, здебільшого чисті, але місцями не дуже, стрімкі, спокійні. Ми ж взялися міряти їхню довжину та відібрали п’ятірку найдовших. Виявилося, що ці річки ще й неймовірно гарні. 

1. Дніпро

Це не тільки найдовша, а й головна річка країни: водою з Дніпра користується понад 70% українців, ним пропливає 60% усіх кораблів. Цікаво, що праві береги українського Дніпра суттєво різняться від лівих — вони більш високі та круті. Саме ними захоплювався Тарас Шевченко у своєму «Заповіті».

2. Південний Буг

Це найдовша річка, яка тече виключно Україною. Після турецької Ак-су, грецької Гіпаніс та слов’янської Бог, сучасну назву Південний Буг отримали зовсім випадково. Російському геологу Володимиру Ласкарєву здалося, що назви Буг та Бог — одне й теж, відтак в Україні з’явилися Західний і Південний Буги.

3. Дністер

Річка бере початок доволі високо у Карпатах, тече Україною та Молдовою, і впадає у Чорне море. Щодо її назви, то є ціла легенда. Колись Дністер був маленьким струмочком без назви. На одному з його берегів люди вели на піску календар. Одного дня струмок розлився та змив усі записи. Побачивши це, люди сказали: «Струмок дні стер». Так і з’явилася назва Дністер.

4. Сіверський Донець

Якби не Сіверський Донець, на сході України було б дуже скрутно з прісною водою. Водночас, на жаль, ця річка — серед найбільш забруднених в країні.

Між тим, живописна місцевість річки щороку вабить чимало туристів, особливо цікавими пішими та велосипедними прогулянками. Особливо гарно тут в червні, коли ще не скошені луки вздовж берегів. Звісно, назва річки пов’язана з Доном, адже вона є його найбільшою притокою. А ось Сіверський тому, що бере початок на території колишнього Сіверського князівства.

5. Десна

Пейзажі цієї річки надихнули класика світового кінематографу Олександра Довженка написати автобіографічну кіноповість «Зачарована Десна». Українці дуже люблять рибалити на Десні, а ще, завдяки сильній течії річки, — кататися на байдарках. На Десні сформувалися вже цілі байдаркові маршрути.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Як це Буг та Бог одне і те ж??Присниться ж таке)

2019-06-10
Фантазер
Відповіcти
2

Аяка ж їх довжина?

2019-06-10
Ілона
Відповіcти
6

Які ж вони неймовірні!!!! Фото зверху – це супер!

2019-06-10
Алона
Відповіcти
5

Зараз дуже крута реклама йде по телику, здається від київстар,про те,яка чудова Україна і не гірша за інші країни,а ми її не знаємо. Цей топ допомагає пізнати наше рідне!

2019-06-10
Уляна
Відповіcти
3

Які ж в Україні гарні річки?Одна краще іншої!!!

2019-06-10
Оля
Відповіcти
3

Останні новини:

Читайте також: