Топ-5 найдорожчих великодніх яєць

Давня традиція розфарбовування великодніх яєць сьогодні перетворилася на справжнє мистецтво. У світі існують крашанки, які коштують тисячі і навіть мільйони доларів. Адже у цих випадках «яєчко не просте, а золоте» в прямому сенсі цього слова.

  1. Яйце Ротшильда (18,5 млн доларів)

Так вже вийшло, що у 2007 році яйце Фаберже, прикрашене розсипом діамантів, було продане майже за десять мільйонів доларів. І тут постає питання: а що ж робить його таким особливим? Як виявилося, секрет діамантового пасхального яйця полягає в тому, що кожну годину з яйця вистрибує півник, прикрашений дорогоцінним камінням, який ляскає крилами чотири рази, тричі киває головою і видає кричущий звук. Вражаюче, чи не так? Такий незвичайний подарунок був піднесений однією російською сім’єю французькому аристократу барону Едуарду де Ротшильду на честь заручин.

  1. Зимове яйце (9,6 млн доларів)

Зимове яйце також заслуговує статус найдорожчого. Справа в тому, що у 1913 році будинок Романових святкував трьохсотріччя. Імператор Микола II подарував своїй матері подарунок – зимове яйце фірми Фаберже. Творіння з гірського кришталю (звичайно, з сюрпризом – платиновим кошиком з пролісками) обійшлося імператорові в запаморочливу суму! Більше імператорський будинок не платив за жодне яйце фірми Фаберже. Зимовому яйцю випало чимало пригод і змін господарів. Але у 2002 році Christie’s визначив нового господаря коштовності: заплативши 9,5 млн доларів, ним став емір Карат Хамад бін Халіф Аль Тані.

  1. Колекція Вексельберга (100 млн. доларів)

У 2004 році стараннями бізнесмена Віктора Вексельберга дев’ять пасхальних яєць фірми Фаберже повернулися до Росії. Усі ювелірні експонати були викуплені у спадкоємців Малькольма Форбса, засновника однойменного видання і колекціонера, який перебуває в Книзі рекордів Гіннесса як володар найбільшої приватної збірки виробів ювелірного дому Фаберже. В цілому було витрачено, як стверджує преса, близько 100 млн доларів. Серед коштовностей було і яйце «Курочка», що поклало початок традиції замовляти великодні подарунки у фірми Фаберже. Воно було створене на замовлення імператора Олександра III в 1885 році. Просте, але золоте всередині, а зверху вкрите матовою емаллю, яйце з сюрпризом всередині – курочкою з рубіновими очима – настільки сподобалося імператриці, нагадавши їй побачений у дитинстві ювелірний виріб, що Фаберже отримав звання постачальника імператорського двору, з правом зображення в своєму фірмовому знаку двоголового орла.

  1. «Ренесанс»

Варто згадати і про яйце «Ренесанс», що повернулося на батьківщину стараннями Віктора Вексельберга. У 1894 році Олександр III подарував його імператриці Марії Федорівні. Ідейною натхненницею створення подібного яйця стала скринька для ювелірних прикрас, придумана голландським майстром Ле Роєм. Спочатку будучи зарахованим в експонати Збройової палати Кремля, пізніше яйце було продано за 1500 рублів і змінило кілька власників, які віддавали все більше і більше грошей за право володіння шедевром. Непроста доля яйця привела до того, що до наших днів воно дійшло не в повному складі – загублений сюрприз. Однак частина дослідників стверджує, що сюрпризом служить яйце, що вдало підходить за розміром та ідеєю – «Воскресіння Христове».

  1. «Орден Святого Георгія»

Здавалося б, всі з 52 імператорських великодніх яйця мали одну причину появи і потрапляли так чи інакше в один будинок. Але наскільки різна у них доля! Яйцю «Орден святого Георгія» пощастило стати єдиним з імператорської серії, супроводивши Марію Федорівну з потопаючої в революційних заворушеннях Росії в еміграцію. Сюрприз – при натисканні на спеціальні кнопки відкриваються погляду портрети імператора Миколи II і цесаревича Олексія Миколайовича. Повернулося в Росію яйце «Орден святого Георгія» також завдяки Віктору Вексельбергу.

Доки народ святкує світле свято, даруючи рідним та близьким символічні подарунки, багатії також поспішають порадувати себе і своїх пасій приємними сюрпризами, намагаючись піднести їм симпатичні великодні яйця, так схожі на справжній витвір мистецтва, вартість яких страшно вимовити в слух, аж надто цифра кусається.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Які красивезні! Для чого люди так їх прикрашали,чого саме яйця?

2019-04-28
Таня
Відповіcти
0

Я б сюди віденсла і кіндер-сюрпризи, чим не яйця, а стоять зараз….Якшо порівнювать з 10-ком обичних)))

2019-04-28
Ганна
Відповіcти
0

Черговий прекраснейший топ – як завжди актуально!!!Клас!!!

2019-04-28
Ванда
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: