Топ-5 найбільших островів світу

Ми часто асоціюємо слово «острів» з епітетами «крихітний», «тихий», «затишний». Але розміри таких клаптиків суші, як Гренландія, Нова Гвінея, Калімантан і Мадагаскар покликані зруйнувати наш усталений погляд на природу. Кожен із цих найбільших островів світу за розміром перевищує площу Японії, Чорного моря і всіх Філіппінських островів разом узятих.

Гренландія — автономна одиниця Данії. У дитинстві багатьом здавалося, що саме там живе Дід Мороз, адже назва цього острова так співзвучна з Лапландією. Та й кліматичні умови відповідні: часто навіть у розпал літа температура тримається близько 0°С. Понад 80% площі найбільшого острова світу вкрито вічним льодом, наприкінці травня настають полярні білі ночі, а ще тут можна спостерігати північне сяйво. Населення, як для острова-гіганта, невелике (близько 58 тис. осіб) і майже повністю складається з гренландських ескімосів. Так що цілком імовірно, що Дід Мороз спокійно сидить біля каміна десь на узбережжі Північного Льодовитого океану, приймає адресовані йому листи і піклується про північних оленів, які, до речі, там також є.

Найбільші острови світу: Гренландія. Фото: Фото: Stig Nygaard/Digitaljournal.com
Другий у списку найбільших островів світу — Нова Ґвінея. Це ланка, що з’єднує Австралію та Азію. Європейці відкрили острів у XVI столітті і спочатку назвали його Папуа (з малайської — «кучерявий»). Справа в тому, що Нова Ґвінея — тропічний острів — був заселений темношкірими аборигенами з кучерявим волоссям. Сьогодні острів розділений між Індонезією та Океанією (держава Папуа-Нова Ґвінея) і є одним із найбагатших за фауною та флорою, через що його нерідко називають «Едемським садом».

Найбільші острови світу: виверження вулкану Тавурвур у Новій Гвінеї. Фото: Wikipedia.orgКалімантан — клаптик суші, оточений чотирма морями та двома протоками. Надра цього одного із найбільших островів світу неймовірно багаті. Нафта, газ та алмази, які тут активно видобувають, створюють йому ореол «святості» на географічній карті світу. До речі, сама назва Калімантан перекладається з малайської як «діамантова ріка». Це воістину безцінний острів у будь-якому значенні цього слова!

Найбільші острови світу: Калімантан. Фото: fee-dodo.livejournal.com
Мадагаскар — острів скарбів. Із усіх перерахованих вище найбільших островів світу ця ділянка землі є єдиною самостійною державою зі столицею Антананаріву і адміністративним поділом на 22 регіони. Звичайно, якщо говорити про Мадагаскар, то не згадати про його унікальний тваринний світ просто неможливо. Донині тут живуть такі ендемічні види тварин, як лемури, манго і фосса (мадагаскарські хижаки), денні гекони (ящірки), ракші (птахи). І все це — лише мала частина тієї фауни, яка збереглася після приходу людини-загарбника. Людська рука орудує на Мадагаскарі з XVI століття, коли один із найбільших островів світу одночасно намагалися привласнити дві потужні держави — Франція та Британія. А в XVII столітті острів став домівкою для піратів. Цілком можливо, що тропіки Мадагаскару досі приховують у собі таємниці та незліченні скарби відомого Вільяма Кідда!
Найбільші острови світу: Мадагаскар, алея баобабів. Фото: tamataviaggi.it

Острів Канади Елсмір є третім за величиною в країні (після Баффінової землі і Вікторії). І він входить в десятку найбільших островів на планеті. Площа Елсміра дорівнює 196 тисячам квадратних кілометрів. На цій території проживає дуже мало людей — всього 170.

Натомість на ній досить часто знаходили сліди доісторичних мешканців. Сам Елсмір розташувався на півночі країни, далі від інших канадських островів. Тим не менш, він належить до провінції Нанавут. Більш того, він входить до складу Островів Королеви Єлизавети. Омивається Елсмір з усіх боків Північним Льодовитим океаном.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Оооо,Мадагаскар. Красоти і всі такі різні.

2019-05-30
Ганна
Відповіcти
0

Калімантан — справжній оазис серед морів!!!

2019-05-30
Діна
Відповіcти
0

Такою вважала тільки Гренландію великою,а воно ще є.

2019-05-30
Аніта
Відповіcти
0

А будуть найменші? Їх хоч роздивиться можна))

2019-05-30
Міла
Відповіcти
0

Природа неповторна!!!!

2019-05-30
Олена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: