Топ-5 найбільш незвичайних шкіл

З давніх-давен заведено навчати дітей будь-яким базовим знанням, які стануть у нагоді в житті абсолютно всім. Перш за все, для цих цілей використовувалися духовні семінарії, в яких навчатися могли далеко не всі. Природно, титулованим юнакам і дівчатам давали освіту їхні батьки — навчаючи їх при дворі, за допомогою приватних уроків. Пізніше були інститути шляхетних дівчат і хлопців і так далі. Трохи згодом з’явилися школи, в яких навчалися грамоті всі діти, які досягли певного віку. Зараз з отриманням освіти все набагато простіше. Школи є скрізь, і вчитися там може абсолютно будь-яка дитина, незалежно від статусу і матеріального становища батьків.

У сучасному світі, школи розташовані практично в кожному селі і навіть на хуторах. А у великих містах, в кожному районі є окрема школа, оскільки в одну всі учні просто не помістилися б. Міністерство освіти щорічно розробляє програму навчання, роблячи її все більш сучасною і досконалою. Але, все ж, не всі школи облаштовують свій навчальний процес за загальними правилами. Деякі з них не підпадають під загальноприйняті критерії.

  1. Бруклінська безкоштовна школа

Бруклінська безкоштовна школа відкриває цей топ дивних шкіл. Чим особлива ця школа, так це тим, що в неї ходити зовсім не обов’язково. Тобто учні можуть бути присутніми на заняттях за власним бажанням. Якщо хтось не хоче вчитися, то йому ніхто не перешкодить покинути заклад і попрямувати у своїх справах. Ще тут немає домашніх завдань, тестів та іспитів. Школа умовно ділиться на дві частини. Перша початкова, для дітей до 11 років, а друга старша — з 11-18 років.

Оскільки обов’язкової навчальної програми не передбачено, то кожен може вивчати те, що йому цікаво. Тобто кожен учень у своїй віковій категорії вільний сам вибирати, на які уроки йому ходити. Так само, кожен сам має право залишатися і вчитися — вчителі з радістю допоможуть, якщо учень сам проявить інтерес до матеріалу. А кому не цікаво — ті можуть спати, грати, спілкуватися і так далі. Окремо, крім загальних предметів, є телекласи. Там учні можуть сидіти і дивитися телевізор весь навчальний день, а потім обговорювати побачене. Крім цього, там є ще багато незвичайних класів, яких більше ніде в світі немає.

  1. Школа відьом

Школа відьом розташувалася на другій сходинці рейтингу. Особлива вона тим, що дисципліни, що вивчаються в ній не дуже звичайні. І це ще м’яко кажучи. Адже не скрізь вивчають магію і її практичне застосування в житті. Проте, в цій школі навчається приблизно 40 тисяч учнів. Правда, більшість з них проходять дистанційне навчання за допомогою інтернету.

Але, багато хто не проти і посидіти в такому навчальному закладі на справжніх уроках. Деякі навіть щодня долають більше сотні кілометрів для цього. Спочатку ця школа знаходилася в передмісті Чикаго, але на неї стали нападати християни-фанатики. І було прийнято рішення про переїзд. На даний момент школа знаходиться в Салемі (Массачусетс).

  1. Школа Або в США

Ще одне унікальне освітнє місце — школа Або в США. Вона прославилася тим, що знаходиться повністю під землею. Але це не просто заради інтересу. Історичні події вплинули на розташування цієї школи. У період холодної війни Америки з Радянським Союзом, уряд Штатів було сильно наляканий. І Кенеді став будувати бомбосховища по всій країні, про всяк випадок.

Одночасно, це була школа і притулок для жителів міста. Там могли навчатися діти в цілковитій безпеці, оскільки там є все необхідне обладнання, як і в звичайних школах. Але, в разі ядерної війни, там могло б сховатися багато людей і перечекати несприятливий період. Для цього там теж є все необхідне.

  1. Печерна школа

В одному китайському поселенні діти були змушені ходити в печерну школу. Це було в одному гірському селищі Мяо, розташованому в Дунчжун Мід. Місцеві жителі неодноразово просили у влади обладнати для їхніх дітей школу, оскільки поблизу не було спеціалізованих місць для отримання хоча б початкової освіти. Але, наситившись порожніми обіцянками, які тривали кілька років, люди втратили віру в уряд.

І в 1984 році взяли ініціативу в свої руки. Неподалік від поселення були просторі печери. Там місцеві жителі і обладнали школу. У цих печерах дев’ять педагогів одночасно навчали приблизно дві сотні дітлахів. Школа існувала аж 23 роки і може бути була б і зараз, якби не влада. Вони заявили людям, що Китай могутня країна, а не співтовариство печерних людей. Після цього школа була закрита.

5. Школа біля села Гулу

І завершує цей список ще одна китайська школа. Незвичайна вона тим, що входить ще і в список самих важкодоступних шкіл в світі. А все тому, що розташувалася в гірській місцевості і шлях до неї дуже складний. Постійно присутня загроза для життя. Територіально ця початкова школа знаходиться біля села Гулу, в провінції Сичуань.

Селище знаходиться високо в горах, до нього потрібно йти звивистою дорогою серед каменів і гірських тріщин, перетинаючи гнилі містки. А школа села ще далі — на самій вершині гори. Щодня, маленькі китайці шкільного віку, долають дуже складний і небезпечний шлях, який займає кілька годин в кожну сторону. Але, на жаль, вибору у них немає, оскільки це єдина доступна школа.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Точно шо незвичні. На любий смак і вподобання. А в Україні є вибір чи приватні та державні,вибір мінімальний?

2019-06-26
Ольга
Відповіcти
0

Правильно, хто хоче ,той і вчитеметься,а хто не хоче – ніяк не заставиш. Скільки так ходе просижує штани.

2019-06-26
Світлана
Відповіcти
0

До чого тільки не додумуються,ну скірь головне знання,а як ти їх отримаєш примусово, чи довільно,переступивши поріг чи здершись на вершину гори – це вибір кожного.

2019-06-26
Рита
Відповіcти
0

Якби у нас були Бруклінські школи, то всі б тільки у них і ходили. Така лафа.

2019-06-26
Тимур
Відповіcти
0

Цікаво,скільки дітей в Гулу загинуло, добираючись до школи. Навіщо вона така здалася та освіта ціною в життя.

2019-06-26
Марія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: