Топ-5 найбільш глибоких станцій метро

10 січня 1863 року в Лондоні була запущена в експлуатацію перша в світі лінія метрополітену. Сьогодні технологія прокладення тунелів зробила крок далеко вперед, і в багатьох містах з’явилися станції глибокого закладення, про які ми і розповімо. Отже, представляємо вам 5 найглибших станцій метро в світі.

1. Арсенальна, Київ

Станція метро «Арсенальна», яка знаходиться в Києві, за непідтвердженими даними досліджень, займає перше місце в списку найбільш глибоких станцій світу. Чому за непідтвердженими? Тому що абсолютно незрозуміло, як міряти цю глибину — за рівнем моря або по поверхні землі. Ця київська станція йде під пагорбом, її глибина складає десь 104-105 метрів. Станція була відкрита восени 1960 року, оформлена білим і рожевим мармуром, стиль строгий, невичурний. З цікавих фактів варто відзначити, що станція відноситься до так званого «англійської типу». Це — єдина станція метро такого типу в країнах колишнього СРСР.

2. Пухунг, Пхеньян

Друге місце в списку найбільш глибоких станцій метро займає станція «Пухунг», що в столиці Корейської Народної Демократичної Республіки, Пхеньяні. Глибина її — близько 100 м. Є дані, що саме ця станція — найглибша в світі, проте підтвердити або спростувати їх неможливо через те, що КНДР — дуже закрита країна. Взагалі, вся система північнокорейського метрополітену вважається однією з найбільш глибоких у всьому світі. Велика глибина закладення станцій пояснюється параноїдальною боязню влади КНДР ядерного бомбардування (станції глибокого закладення можна використовувати як притулок під час вибуху ядерних зарядів у декілька десятків кілотонн). Тематика оформлення станції «Пухунг», звичайно ж, комуністична — на мармурових панно дуже багато зображень партійних лідерів республіки. При цьому станція займає 13-е місце в топ-15 найкрасивіших станцій метрополітенів усього світу. Варто також відзначити, що після будівництва цієї станції нові не будувалися, а вона використовується з 1987 року.

3. Адміралтейська, Санкт-Петербург

Трійку лідерів замикає станція ще однієї колишньої країни СРСР — «Адміралтейська», розташована в Санкт-Петербурзі. Глибина її, за різними даними, — 102 або 86 метрів, дивлячись, як вважати (тому й помістили її після Пхеньянської станції «Пухунг»). Станція почала будуватися ще в 1997 році, потім будівництво було заморожено, в результаті відкриття відбулося в кінці 2011 року. А офіційно, за документами, її ввели в експлуатацію в кінці 2013 року. Оформлення станції цілком присвячене морській тематиці: в центрі — величезне панно, по стінах — барельєфи знаменитих російських флотоводців і сцени з морських баталій.

4. Парк Перемоги, Москва

На четвертому місці також розташовується одна із станцій російського метро, ​​на цей раз в Москві, — станція «Парк Перемоги», яку ввели в експлуатацію в 2003 році. Її глибина — 84 метри. Тематика оформлення станції, як нескладно здогадатися з назви, військова. Вона присвячена одразу двом великим війнам, які довелося пережити народу: Вітчизняній війні 1812 року і Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр. Як і «Адміралтейська», станція була довгобудом: будівництво почалося в 1990 році і завершилося лише через 13 років.

5. Вашингтон Парк, Портленд

Замикає п’ятірку лідерів американська станція міста Портленд (штат Орегон) — «Вашингтон Парк». Її глибина становить 79 метрів. Станція також порівняно нова, введена в експлуатацію в 1998 році. У всіх довідниках вона вважається як найглибша станція метро в США. Парадокс, однак, в тому, що станцією метро в повному сенсі вона не є — до платформ «Вашингтон Парк» підходять не поїзди, а швидкісні трамваї, велика частина маршруту яких проходить по поверхні, по звичайних трамвайних рейках. Станція ж розташована в тунелі під пагорбами, чим і пояснюється глибина її залягання.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

А чого ж станція а Портленді попала в 5-ку метро, якщо це не метро.

2019-06-18
Даша
Відповіcти
0

Так шо виходить – Арсенальна найбільша у світі? Нічого собі!!!

2019-06-18
Ганжа
Відповіcти
0

Та таке ж я в КНДР найбільша.

2019-06-18
Рая
0

Метро-це крута штука , дуже розумна людина таке придумала. Так опустить низько транспорт і щоб все парацювало.

2019-06-18
Лола
Відповіcти
0

Була тільки на станції Арсенальній,то да,їдеш так довго)))а холодно як)))

2019-06-18
Рита
Відповіcти
0

Уявляєте,якшо воно рухне на людей – я завжди думаю тільки про погане(((

2019-06-18
Петро
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: