Топ-5 країн, які отримали свою назву помилково

У різні історичні періоди, розглядаючи давні карти, люди намагалися знайти легендарні, багаті території. Але, найчастіше, плаваючи морями й океанами, багато збивалися зі шляху і приставали до берегів зовсім не тих земель, які шукали. Саме через такі плутанини крижана Гренландія стала «Зеленою землею», а Австралія — найпівденнішим материком.

1. Гренландія

Ніхто ніколи не замислювався, чому Гренландія — величезний острів, часто-густо вкритий льодовиками, називається саме Гренландія (норвезькою Grønland), що в перекладі означає «Зелена земля». Створюється враження, що вікінги, які її відкрили, трохи перемудрили з географічними орієнтирами і переплутали її з Ірландією або Британією. Але джерела розповідають нам більш цікаву історію. Згідно з даними хроніста Арі Мудрого, який жив в XI столітті, Гренландія отримала свою назву з легкої руки її першовідкривача Еріка Рудого, який хотів багатообіцяючим ім’ям залучити туди колоністів. Зрештою, навіть вікінгам потрібен був привід, щоб кудись пливти.

Правда, існує ще одна версія, згідно з якою в X столітті клімат в Гренландії дійсно був більш гостинним, ніж сьогодні, і прибережні райони південного заходу острова, які бачив Ерік, були покриті густою трав’янистою рослинністю.

2. Австралія

Назва Австралії теж не виправдала очікувань своїх першовідкривачів, які вірили, що нарешті знайшли Terra Australis Incognita, найбільш Південну Землю, традиційно зображувану на картах з найдавніших часів до XVIII століття. Її обриси зникли з карт після подорожі Джеймса Кука в 1772 році, який заявив, що якщо Південний материк і існує, то він розташований зовсім поряд з полюсом і не представляє ніякої цінності.

До цього жителі Європи вірили, що Південна земля цілком придатна для життя. Її обриси на стародавніх картах супроводжувалися зображеннями гір, річок і озер. У 1770 році, незадовго до відкриття Кука, англійський мореплавець Александер Далрімпл написав працю, де привів докази, що населення Південного континенту перевищує 50 мільйонів чоловік.

Загалом, завдяки загальновідомому і популярному міфу Австралія так і залишилася Австралією, в перекладі «Південна Земля». Цей термін вжив мандрівник Меттью Фліндерс, який першим досліджував австралійський берег.

3. Бразилія

Бразилія теж зобов’язана своєю назвою легендарній землі — острову Бразіл (о’бразом і Хай-Бразил) з ірландської міфології. Принаймні, так говорить одна з версій. Міфологічний острів в Атлантичному океані було нанесено на багато карт XIV-XVII століть. Найчастіше він зображувався на захід від Ірландії.

Легендарний острів обіцяв великі перспективи, оскільки вважався островом Блаженних. Тому експедиції на його пошуки були. Так само, з ним ототожнювали багато нововідкритих земель. Однією з них, очевидно, могла стати Бразилія, яка вразила першовідкривачів своїм достатком. Згідно з іншою версією, назва «Бразилія» з’явилося в 1510 році, коли лісабонський купець налагодив торгівлю місцевої червоною деревиною з метрополією. Португальці називали цінне дерево пау-Бразил (від португальського brasa — спека, вугілля), оскільки вирішили, що знайшли місце, звідки араби брали червоне дерево, відоме в Європі з XII століття.

4. Соломонові острови

Соломонові острови в Меланезії були відкриті іспанцем Медане де Нера в XVI столітті. Вимінявши у місцевих жителів золото, він порівняв нову землю з легендарною біблійною країною Офір, звідки нібито привозили коштовності і алмази для храму Соломона. Відповідно до Священного Писання, кораблі в Офір відправлялися якраз у цьому напрямку з портів Червоного моря.

Чи вірив дійсно Медане, що відкрив землю копалень царя Соломона, або просто у нього до слова припала красива історія — невідомо. Але, варто зауважити, що легенда про Офір була дійсно поширеною в ті часи.

5. Мадагаскар

Своєю назвою острів Мадагаскар зобов’язаний італійському мандрівникові Марко Поло, який переплутав його з півостровом. Очевидно, вивчаючи джерела, він порівняв у своїх описах «Мадагасікару» (острів Мадагаскар) з територією Могадішо — нинішня назва столиці Сомалі. Що в цілому, не дивно, оскільки, не дивлячись на його барвисті описи місцевої природи і фауни, сам він там ніколи не був.

Залишити відповідь
Коментувати

8 Коментарі

Щоранку прокидаюся і одразу читаю ваші топи! Чудова інфа

2019-05-11
Катерина
Відповіcти
0

Неймовірно цікаво!!!

2019-05-11
Оля
Відповіcти
0

Як можна отримать назву помилково,це ж складна процедура.

2019-05-11
Аніта
Відповіcти
0

Які красоти! Які ландшафти!

2019-05-11
Вінна
Відповіcти
0

Бразилію знають завдяки серіалам))))

2019-05-11
Ганна
Відповіcти
0

Про Гренландію вообще шок,справді назва ж не вдповідає)))

2019-05-11
Валя
Відповіcти
0

Дуже цікавий матеріал, ніколи не задумувалася над назвами, а там крилося стільки всього.

2019-05-11
Арина
Відповіcти
0

Божечки какая красота! Спасибо за интересную статью.

2019-05-11
Антон
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: