Топ-5 фактів про шкідливий вплив чаю на організм людини

Більшість людей дуже любить чай. З чашкою чаю і бесіда йде краще, і хвороба минає швидше, і настрій піднімається частіше. Цей напій має багато корисних властивостей, а для деяких народів чайна церемонія — це непорушна традиція. Однак в деяких випадках чай завдає шкоди організму.

1. Занадто гарячий чай збільшує ризик виникнення раку стравоходу. Дослідження показали, що люди, які випивають чай при його температурі від 65° C і вище, схильні до раку стравоходу. Краще почекати п’ять хвилин, щоб чай охолов, інакше можна обпалити стравохід.

2. Чай порушує стан зубної емалі. Він містить фарбувальні пігменти, особливо чорний і червоний сорти. Вчені говорять, що часте вживання чаю тягне за собою потемніння зубної емалі.

3. Чай може несприятливо вплинути на стан печінки. В одному медичному дослідженні описаний цікавий випадок: чоловік, який пив шість чашок зеленого чаю на день впродовж чотирьох місяців, захворів на жовтуху. Через два місяці після того, як він відмовився від зеленого чаю, все показники здоров’я прийшли в норму.

4. Побічні ефекти від наявності в чаї кофеїну. Серед побічних ефектів кофеїну виділяють головні болі, нудоту, безсоння і прискорене серцебиття. Міцний чорний чай бадьорить не гірше чашки кави, але потрібно контролювати не тільки його кількість, але і вживання його разом з кавою.

5. Занадто гарячий чай погіршує стан шкіри. «Daily mail» опублікували дослідження, в яких йдеться про те, що гарячий чай розширює судини. Людям, що страждають на розацею (почервоніння і розширення дрібних судин на обличчі), слід уникати занадто гарячого чаю і напоїв в цілому.

Тож до споживання чаю потрібно підходити дуже ретельно, з великою часткою відповідальності. Особливо, якщо паралельно з ним ви споживаєте каву. І не забувайте про цукор! Чим його менше, тим менше шкоди напій завдасть вашому здоров’ю.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Не знала,що чай впливає на печінку. Вік живи,вік учись, а від чаю ще й помреш)

2019-05-25
Весна
Відповіcти
0

Хто б міг подумати,що чай такий підступний.

2019-05-25
Оксана
Відповіcти
0

Чай купуємо за вподобаннями,а оказується не всі чаї всім підходять. Цікаво.

2019-05-25
Ніна
Відповіcти
0

Моїй бабусі скажіть,що чай – це шкудливо). Не повірить,вважає його цілющим напоєм від усього.

2019-05-25
Ганна
Відповіcти
0

Завжди думала,що чай -це корисно і тут таке узнать)

2019-05-25
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: