Топ-5 дивовижних географічних фактів

Люди витратили роки на розкриття таємниць цієї планети, але в деякі факти все ще важко повірити. Ці приголомшливі факти географії змусять вас побачити світ в абсолютно новому світлі.

1. Антарктида – найбільша пустеля у світі

Коли ви уявляєте пустелю, ви, ймовірно, думаєте про сонце і пісок. Що таке пустеля? Наукове визначення пустелі: це частина суші, на яку не випадає більше 25 см опадів на рік. З огляду на це визначення, найбільша в світі пустеля – Антарктида. Антарктична полярна пустеля займає 14 000 000 км², а її вода, переважно, в льодовиках.

2. Незважаючи на те, що острови Діоміда знаходяться всього в 3,8 км один від одного, різниця в часі між ними становить 21 годину


Діомедійські острови складаються з двох островів, один з яких є частиною Росії (Великий Діомед), а інший – частиною США (Малий Діомед).
Незважаючи на те, що відстань між ними складає всього 3,8 км, вони розташовуються по різні боки міжнародної лінії зміни дат і, таким чином, мають різницю в часі 21 годину. Ось чому їх прозвали Завтра і Вчора.

3. Росія настільки велика, що знаходиться в 11 часових поясах

Площа Росії 17 125 191 км², ця найбільша країна в світі знаходиться в 11 часових поясах. Коли на одному кінці Росії починається день, на іншому – вже закінчується.

4. Аляска – найзахідніший і східний штат США

Невеликий безлюдний острів, так званий Семисопочний, простягається так далеко на захід, що фактично входить в східне півкуля.

5. 90% населення світу живе в Північній півкулі

У світі живе 7,7 мільярди людей, з яких 90% проживають в північній півкулі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: