Топ-5 дитячих винаходів, які змінили світ

Нині здатність до оригінального творчого мислення дуже поширена серед дітей, навіть, можна сказати, що взагалі притаманна більшості. Вони часом роблять дивовижні відкриття. Ви здивуєтеся, але дуже багато того, чим ми користуємося щодня, придумали саме діти.

  1. Калькулятор

Винайшов його у 1642 році Блез Паскаль, ім’я якого сьогодні все більше згадують з мови програмування PASCAL. 18-річний винахідник вирішив допомогти своєму батькові, податковому інспектору, і спростити його роботу. Юнак сконструював незвичайну машину, зі зчіпними зубчастими колесами, яка могла оперувати великими числами. Однак ця новинка під скромним ім’ям Pascaloine нікого не зацікавила, і перший в історії калькулятор змушений був ще три століття пролежати на полиці.

  1. Хутряні навушники

У кінці XIX століття норовливий і талановитий Честер Грінвуд, хлопчик з багатодітної родини, вирушив з друзями на ковзанку. Мороз на вулиці стояв лютий, і вуха весь час замерзали, змушуючи хлопців раз у раз повертатися додому. Честер ненавидів головні убори та шарфи, тому вмовив свою бабусю на угоду – спорудити щось, що гріє вуха, але при цьому не є ані шапкою, ані шарфом.

До кінців дротяної петлі він прикріпив шматочки хутра і вдягнув цю конструкцію на голову. Саморобні навушники справили на його друзів таке враження, що 15-річного підлітка вмить нарекли місцевим «дизайнером» і попросили створити кожному з хлопців парочку унікальних навушників.

  1. Дитячі автомобілі

Дитячі машинки з супермаркету, на яких малюки розсікають між стелажів і полиць, на перший погляд – винахід не найяскравіший. Однак історія їх створення вражає своєю теплотою. Сталася вона у кінці минулого століття в одній з американських дитячих лікарень: шестирічний Спенсер Уейл ніяк не міг всидіти на місці і замість того, щоб в черговий раз діставати батьків істериками з приводу лікарняної нудьги, просто запропонував зробити крапельницю рухомою.

Ажіотаж навколо ідеї Спесера швидко набрав обертів, завдяки чому і з’явилися перші лікарняні машинки, всередині яких була захована крапельниця і система пересування. Лише через декілька років підприємливі маркетологи інтегрували цей задум у магазини, радуючи діточок і позбавляючи їх батьків від зайвого клопоту.

  1. Фруктовий лід

У даному випадку усвідомлений експеримент поступився місцем випадковості – основі основ будь-якого відкриття. У далекому 1905 році 11-річний Френк Іпперсон з невеликого каліфорнійського містечка приготував собі шипучку і вирушив із нею на вулицю. Як і всі діти, захопившись чимось більш цікавим, він залишив стакан на холоді і зовсім забув про вміст.

Здивуванню не було меж, коли на ранок Іпперсон виявив нові ласощі, не схожі на жоден з тих продуктів, які він куштував раніше. Шматочок кольорового льоду на паличці, яку дитина вмить пристосувала до десерту, виявився настільки смачним, що вже через рік фруктовим льодом виробництва Іпперсона об’їдалися всі відвідувачі місцевих парків і театрів. Ще через кілька років ласощі отримало патент і вийшло за межі однієї країни.

  1. Шрифт Брайля

Що ми знаємо про легендарного Луї Брайля? Швидше за все, тільки його ім’я і той факт, що ця людина винайшла абетку для сліпих. Якщо подумати логічно, ще можна припустити, що він і сам був незрячим. Ось власне і все, однак мало кому відомо, що цей винахід був зроблений ним у віці всього 15 років.

Дійсно, наслідки перенесеної автокатастрофи позначилися на зорі маленького винахідника, і до п’яти років він повністю осліп, проте це ніяк не заважало його бажанням вчитися і розвиватися. Прочитавши всі 14 книг для сліпих, які були в його школі, хлопчик вирішив змінити історію дотикової літератури. Надихнула його армійська мова з кодів і точок, який Брайль вивчив уже в 13 років. До п’ятнадцяти років він створив повноцінний тактильний рельєфно-крапковий шрифт, символи якого можна розпізнати одним дотиком пальця.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: