Топ-10 цікавих фактів про дощ

Для когось дощ – це цілком звичайна погода, і вони не звертають ніякої уваги на краплі, що падають з неба. На інших дощові дні навіюють песимістичний настрій, а треті люблять дощ. А чому б і ні? Хіба дощ – це не чудово? Він поливає землю, дає їй ковток води і вселяє в неї життя. Особливо дощ прекрасний у вихідні дні, коли можна заварити чашку ароматного чаю або міцної кави і сісти біля вікна з улюбленою книгою. Він немов припиняє життя, уповільнює її, адже в звичайні дні люди просто не знаходять часу на читання, на спілкування, на роздуми.

1. Швидкість крапель дощу

Краплі дощу змінюються в міру їх падіння переважно через швидкість руху. Це, звичайно, породжує питання: як швидко падають краплі дощу? Вони можуть розвивати швидкість до 32 км/год. Авжеж, так падають не всі краплі, деякі повільно опускаються на землю зі швидкістю 3 км/год., тобто повільніше, ніж людина йде пішки.

2. Потоп з неба

Навряд чи хтось захоче пережити такий дощ, який пройшов у Фок-Фок на острові Реюньон 7-8 січня 1966 року. На цьому острові біля узбережжя Мадагаскару за добу випало 182 сантиметри опадів.

3. Форма краплі дощу

Як виглядає крапля дощу? Вона починає своє життя в хмарі у вигляді сфери, але як тільки вона починає падати до землі, то отримує форму, більш схожу на верхню половину гамбургера.

4. «Вічний дощ»
Відвідувачам індійського Маусінрама варто взяти з собою гідрокостюм. Це – найвологіше місце на планеті, де випадає приблизно 1 186 сантиметрів опадів щороку. Основною причиною цього є те, що переміщення хмар в даному регіоні блокують Гімалаї. Колумбійське місто Кібдо – найбільш вологе місто у світі. Тут випадає за рік 900 сантиметрів опадів, а дощ іде більше 300 днів у рік.

5. Вага краплі дощу

Фраза «сильний дощ» може бути оксюмороном, оскільки середня вага краплі становить 0,2 грама. Це легше, ніж людська вія.

6. «Танець дощу»

Це зовсім не якийсь міський міф. Племена індіанців дійсно (причому, деякі досі) виконують певні танці в надії викликати дощ.

7. Форми дощу

Мало хто знає, що дощ – це щось на зразок змішаного напою. Це тому, що він починається як сніг, але тане, перетворюючись в дощ, якщо повітря досить тепле. Також іноді буває крижаний дощ, коли краплі води перед самою землею встигають замерзнути в крижинки.

8. Дартс

Дощ, зазвичай, шкодить спорту, оскільки псує поля для гри і впливає на те, як спортсмени можуть виступати. Але є деякі свідчення того, що принаймні один вид спорту з’явився через дощ. Дартс – це скоріше гра, але деякі історики вважають, що вона була створена в Англії в середні віки. Причиною стало те, що коли під час тренувань лучників починався дощ, то стрільці ретирувалися у паб. Там вони продовжували відточувати свої навички, кидаючи зламані стріли у мішень.

9. Гроза

Грози насправді дуже поширені по всій Землі. Щорічно в світі налічується 16 мільйонів гроз, і в будь-який момент десь вирують цілих 2000 подібних природних явищ.

10. Унікальність дощу

Насправді, на інших планетах також йдуть дощі, хоча часто з більш екзотичного матеріалу: алмази, сірчана кислота і камені.

Дощ – невід’ємна частина погоди на нашій планеті. Що може бути більш звичним і буденним, ніж дощ? Але дощ викликає найрізноманітніші емоції. Дощі, як і люди, можуть бути веселими, злими, сумними і навіть убивчими. Десь на нього моляться, а десь його проклинають – все залежить від місця планети і від того, що цей дощ з собою несе.

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Говорімо про дощ,щоб було сонце!

2019-05-10
Дора
Відповіcти
1

Дощі вже так надоїли,а ви ще про них і пишете((((

2019-05-10
Натка
Відповіcти
1

Знаходите топи з такго,що ніколи б не подумав)))Клас

2019-05-10
Дарья
Відповіcти
1

В селі завжди ждуть і люблять дощ ,особливо,коли сухе літо.

2019-05-10
Олена
Відповіcти
1

Ненавиджу дощ,коли б він не був)

2019-05-10
Ніна
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: