Топ-10 незвичайних та найкрасивіших бібліотек світу

Коли мова йде про архітектуру, ми думаємо про приголомшливі фасади храмів і театрів, музеїв і галерей, урядових будівель та університетів. А ще своїм інтер’єром вражають бібліотеки. Ці храми знань, крім книг та інших друкованих видань, також можуть похвалитися найбільш неймовірною архітектурою. Ці центри знань і освіти, як історичні, так і сучасні, також передають історію і культуру різних епох. У деяких із цих бібліотек навіть важко сконцентруватися на читанні – надто вже прекрасні оточуючі вас стіни, і погляд так і хоче вислизнути зі сторінок книги, щоб помилуватися ними.

  1. Королівська читальна зала, Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Будівля бібліотеки була побудована у 1837 році. Будівельниками виступила група іммігрантів з Португалії. Тоді це була перша установа, яку побудували для розвитку португальської культури в країні. Дизайн будівлі розроблений архітектором Рафаелем де Сілва. Стиль бібліотеки має у собі елементи готики і ренесансу. Бібліотека пропонує відвідувачам близько 350 000 книг і рукописів. Крім книг, в бібліотеці зберігається колекція картин.

  1. Trinity College Library, Dublin, Ireland

Бібліотека була побудована у рік відкриття коледжу (1952 рік) і є найстарішою на території Ірландії. На сьогоднішній день у стінах бібліотеки знаходиться близько 5000 різноманітних книг, журналів і рукописів. Тут можна знайти величезну кількість різних колекцій, найвідоміша з яких – Ussher Collection – була відкрита ще в 1661 році. Сотні туристів відвідують її щороку, щоб побачити унікальні зразки науки.

  1. Canadian Library of Parliament

Парламентська бібліотека є найвідомішою бібліотекою у Канаді. Найпопулярнішою і старою частиною бібліотеки є задня, яка залишилася недоторканою за всю історію існування бібліотеки. Інші її будівлі були відремонтовані після пожежі у 1916 році. Незважаючи на частий ремонт і перебудови, деякі елементи декору все ж залишилися справжніми. Дизайн будинків був створений архітекторами Томасом Фуллером і Кілйоном Джонсом.

  1. Strahov Monastery Library, Prague

Страговський монастир є не тільки місцем паломництва, а й територією, де розташована одна з найвідоміших бібліотек світу. Бібліотека при монастирі має колекцію книг, яку відвідують сотні туристів на рік (понад 18 тисяч духовних книг і 42 тисячі наукових і філософських томів). Книги розміщені у двох залах: духовній і філософській. Перша побудована в 1679 році, друга – майже на сторіччя пізніше (в 1782).

  1. Admont Abbey Library, Austria

Бібліотека в абатстві Адмонт була побудована у 1776 році. Архітектором, який спроектував будівлю, був Йосиф Хьюьер. Бібліотека, довжина якої становить 70 метрів, а ширина – 14 метрів, є найбільшою при монастирі. До її колекції входить близько 70 000 томів. Інтер’єр бібліотеки прикрашений фресками відомого художника Бартоломео Альтомонте і скульптурами Йосифа Стаммеля. Крім книг, тут є і 1400 рукописів.

  1. Thomas Fisher Rare Book Library, University of Toronto

Бібліотека у місті Торонто є єдиною бібліотекою у світі, де зібрані найбільш рідкісні книги і рукописи. Крім того, будівля бібліотеки є ще і сховищем архівів Університету в Торонто. Рукописи бібліотеки включають в себе оригінальні рукописи Шекспіра, а також пробні записи Дарвіна. Найголовнішою колекцією є колекція Роберта С. Кенні, яка містить у собі документи про робітників і радикальних рухах в країні.

  1. George Peabody Library, Baltimore

Бібліотека Джорджа Пібоді, раніше відома, як бібліотека інституту Пібоді, розташована в одному з кампусів університету. Бібліотека була створена для того, щоб зберегти всі необхідні документи і матеріали. Саме з такою метою сам Пібоді і профінансував її будівництво. Сам Інститут був створений, щоб стати культурним центром Балтімора. Інститут відкрили в 1866 році, а бібліотеку у 1878 році.

  1. Reading Room at the British Museum

Читальна зала Британського музею розташована у будівлі Великого Суду, який раніше був частиною Британської бібліотеки. Сама бібліотека у 1997 році переїхала на нове місце, але читальна зала залишилася у своєму первозданному вигляді. Коли читальний зал був частиною бібліотеки, доступ сюди мали тільки зареєстровані користувачі, але сьогодні будь-які дослідники можуть користуватися його інформацією. Після 2006 року Британський музей пропонує відвідувачам різноманітні тимчасові виставки в залі. У самій будівлі музею і в залі знімалося чимало фільмів.

  1. Abbey Library of St. Gallen, Switzerland

Бібліотека абатства Санкт-Галлен була відкрита його засновником. Колекція бібліотеки є однією з найстаріших у Європі. Крім того, це найперша чернеча колекція у світі. Бібліотека містить близько 2000 рукописів, які є і друкованими та стародруками. Більшість книг доступні всім відвідувачам, але багато екземплярів можна читати лише в читальному залі. Сама читальна зала створена в стилі рококо.

  1. Rijksmuseum Reading Room, Amsterdam

Особлива бібліотека у місті Амстердам, яка дозволяє відвідувачам не тільки перечитувати інформацію з книг, а й переглядати гравюри з колекції музею. Бібліотека дає можливість знаходити необхідну інформацію з найрідкісніших і старих зразків літератури і науки людства. Щоб переглядати інформацію, відвідувач повинен бути старше 16 років. В бібліотеці працює співробітник, який допомагає шукати інформацію.

І все-таки, наскільки б інформаційні технології не були розвинені у наш час, читання паперових книг не втрачає своєї популярності. Адже що може бути краще, ніж запах нової книги, журналу або газети? Зараз можна купити будь-яку книгу, тому в бібліотеку ми ходимо дедалі рідше, але деякі досі не проти посидіти у читальній залі за парою-трійкою цікавих книг або журналів.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Це -єзуїтські колегіуми?

2019-05-21
***
Відповіcти
0

Люблю готику ,цей стрункий стиль та бібліотеку в такому стилі бачу перший раз!!!!

2019-04-25
Ангеліна
Відповіcти
0

Мабуть, так виглядає рай.

2019-04-25
Вероніка
Відповіcти
1

Як церкви,зразу і не скажеш,що це бібліотека.

2019-04-25
Юлія
Відповіcти
1

Це бібліотеки????”Умереть не встать”Та це ж шедеври просто.

2019-04-25
Ніно
Відповіcти
0

просто щось неймовірне!!!

2019-04-25
Наталія
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: