Топ-10 незвичайних квітів світу

Щодня ми бачимо квіти, які оточують нас усюди – ромашки, троянди, фіалки, тюльпани, хризантеми, кульбабки. Їхня краса стала для нас звичною і навіть в чомусь банальною. Але у різних куточках країни ростуть справді дивовижні та особливі квіти, і кожного разу, дивлячись на це природне диво, дивуєшся красі рослинного світу. Давайте познайомимося з найбільш незвичайними квітами нашої планети.

  1. Тріціртіс коротковолосистий

Ця багаторічна трав’яниста рослина, що досягає у висоту 40-80 см, має квітки білого кольору з численними пурпуровими плямами. Росте ця декоративна рослина в субтропічній зоні Японії, де є тінь. Тріціртіс порівняно легко культивується.

  1. Псіхотрія піднесена

Ця дивовижна за красою квітка заслужено носить статус найромантичнішої та пікантної квітки на планеті. За суцвіття яскраво-червоного кольору люди ще називають його «гарячі губки». Псіхотрія любить тепло і вологу, росте у тропіках. Її батьківщиною є ліси Південної та Центральної Америки, де панує субтропічний клімат.

  1. Сексуальна орхідея

Звання «незвичайної» орхідеї завоювала «сексуальна орхідея» – суцвіття квітки нагадує тільце оси певного виду. До того ж, орхідея виділяє феромони, такі ж, як і у самки оси. Цікаво, що квітнути орхідея починає в період розмноження ос, і тоді самці злітаються на квітки і намагаються злучитися з ними. Саме так оси переносять з однієї рослини на іншу пилок, який потрапив на них. Місце поширення орхідеї – Австралія.

  1. Гіднора африканська

Гіднора африканська виростає в африканських пустелях і є квіткою-паразитом. Вона харчується коренями інших рослин, до яких присмоктується. У більшості випадків живе під землею, але коли в пустелі випадає потрібна кількість опадів, квітка з’являється на поверхні і розпускається. Досягає в довжину 15-20 сантиметрів. Запилення відбувається за допомогою жуків, які прилітають на запах квітки.

  1. Росичка

Це хижа квітка дивовижної краси. Суцвіття виділяє краплинки слизу, які є пасткою для комах – саме ними харчується росичка. Виростає ця квітка в горах, на пісковиках і болотах. На листку рослини ростуть специфічні вусики, на яких присутні краплі у вигляді роси.

  1. Пасифлора

Пасифлора або стратоцвіт – дивовижна за красою квітка. У природі налічується близько п’ятисот видів. У діаметрі суцвіття становить 10 см, а росте квітка переважно у Латинській Америці.

  1. Непентес Атенборо

Ця незвичайна, цікава квітка була виявлена на острові Аалаван трьома вченими у 2000 році, які вирушили за цим дивом рослинного світу в експедицію. Перші відомості про квітку були отримані від місіонерів, які відвідали острів раніше. Виявилося, що ці незвичайні рослини – справжні хижаки, які харчуються гризунами. Досі залишається таємницею, як ці квіти збереглися до теперішнього часу.

  1. Кислиця пістрявоцвітна

Суцвіття, завдяки своїм святково розфарбованим квіточкам, за зовнішнім виглядом нагадує яскравий карамельний льодяник на паличці. Ця незвичайна рослина розкривається лише за наявності яскравого освітлення, а до вечора суцвіття згортається по спіралі. Ця красива, невибаглива квітка прекрасне пристосовується до життя вдома.

  1. Хойя

Вічнозелена ліана росте в природних умовах Індії, Південного Китаю та Австралії. Рід Хойя, що нараховує 200 видів, отримав свою назву на честь англійського садівника Томаса Хойя. Ліани у природі стеляться на кам’янистих схилах, а у лісах зростають на стовбурах дерев.

  1. Трихозант

В Азії ця дивовижно красива квітка білого кольору – їстівна, в їжу вживається листя і вусики майже всіх видів трихозанта. На кінчиках пелюсток розташовуються оригінальні завитки. Ця рослина знайшла застосування і в медицині.

Хто не любить квіти? Напевно, таких людей дуже мало. І це не дивно, адже вони такі красиві і приємно пахнуть, до того ж їх можна використовувати для прикраси інтер’єру власної оселі. Будь-який квітковий магазин може похвалитися великою кількістю квітів, але у жодному ви не побачите таких – особливих і незвичайних.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Просто якісні фото,нашу фіалку чи одуванчик так сфоткать – теж буде шикардос.

2019-04-20
Ліза
Відповіcти
0

Яка неповторна краса і це ж усе створене приррдою,як….?

2019-04-20
Відповіcти
1

З сексуальною орхідеєю якось усе дуже складно,де ви бачите там осу ,крім справжньої? Але прикольна квітка,не спорю.

2019-04-20
Док
Відповіcти
0

Які симпатульки, але бвчила в живу тільки хойю)))

2019-04-20
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: