Топ-10 незвичайних і маловідомих мешканців морських глибин

Води океану – найбільш загадкова область нашої планети. Щороку ми виявляємо сотні невідомих раніше створінь, що мешкають у його глибинах, і ще тисячі залишаються прихованими від нашого погляду. Ось кілька незвичайних морських істот, про яких ви, можливо, не знали.

  1. Блакитний дракон

Голозябровий молюск Главк, також відомий як «блакитний дракон», виростає до 3 сантиметрів у довжину, здатний поглинати отруту інших тварин і зберігати її у своїх придатках. Це невелике дивне створіння, так схоже на космічного прибульця – одна з найкрасивіших і рідкісних морських істот на Землі. Вони не потрапляють на очі людям, крім тих днів, коли вітер направляє їх у прибережні води, а іноді хвилі навіть викидають блакитних драконів на берег.

  1. Язик фламінго

Молюск досягає близько 4,5 сантиметрів у довжину. Незважаючи на привабливу зовнішність, вважається, що ці молюски переносять грибок, який призводить до загибелі коралів у Карибському морі. Цікаво, що так яскраво виглядають лише м’які тканини равлика, що покривають непоказну раковину білого або жовтуватого кольору. У разі небезпеки язик фламінго ховається у ній.

  1. Скляний кальмар

«Скляний кальмар» був названий так через свою прозору зовнішність. Розмір кальмарів може досягати максимальної довжини – 3 метрів. Немов створений художником-аніматором, цей мешканець темного підводного царства мерехтить блакитними іскрами на глибині близько двох з половиною тисяч метрів.

  1. Окунь-ауха

Цю рибу часто називають китайським окунем, їх вирощують для створення різних забарвлень. Окунь виростає до 70 сантиметрів, мешкає в річці Амур (Китай) і на далекому Сході.

  1. Риба-флейта

Зовні риба-флейта більше нагадує підводний банан. Ці риби, як правило, мають коричневе забарвлення і маскуються під палички, щоб зловити жертву. Вони можуть виростати до 80 сантиметрів у довжину.

  1. Рак-богомол

Рак-богомол – яскрава тваринка, яка живе в Індійському і Тихому океані. Більш за все він відомий найшвидшим ударом у тваринному світі, який досягає 80 км на годину (його можна порівняти з розгоном кулі від пістолета). Ці морські тварини виростають до 10 сантиметрів.

  1. Голозябровий молюск

Голозябровий молюск досягає у довжину 7 сантиметрів. Саме тіло білого кольору, в той час як вирости – сині та жовті, вони дають молюскам велику площу поверхні і допомагають дихати.

  1. Фіолетовий краб

Краб був вперше виявлений у 2012 році в Індонезії. Поки невідомо, чому він має таке забарвлення, але, скоріш за все, це допомагає йому знайти пару. Краби можуть виростати до 5 сантиметрів у ширину.

  1. Південний пілонос

Південний пілонос або австралійська акула-пілонос може виростати до 1,4 метрів і живе біля узбережжя південної частини Австралії. Існують пілорили, які виростають до 7,5 метрів у довжину.

  1. Черв’як «Новорічна ялинка»

Багатощетинковий черв’як був виявлений біля Великого бар’єрного рифу. Спіральні щупальця хробака – орган дихання і харчування. Сам черв’як живе у трубці і може втягувати свої щупальця в разі небезпеки.

У глибині морів та океанів панує зовсім інший світ: особливі флора і фауна, представлені безліччю різновидів, не відкрили людству ще й половини своїх таємниць. Щороку вченим вдається досліджувати нові області та виявляти унікальні види глибоководних тварин. Істоти, що мешкають в малодосліджених водах, часто вражають своїм зовнішнім виглядом – не завжди симпатичним, але неодмінно цікавим і загадковим.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Яке різноманіття барв і все це створено природою. Люблю ваші підбірки.

2019-04-21
Тоня
Відповіcти
0

В оцьому язику фламінго я не поняла ,де і шо знаходиться, як квітка якась.

2019-04-21
Рита
Відповіcти
0

Якісь вони всі не симпатичні, вАААще. Та і страшні трохи.

2019-04-21
Зоряна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: