Топ-10 неймовірних статуй

Історія людства простежується також через статуї, які були побудовані різними цивілізаціями у певні етапи їхнього існування. Такі статуї можуть відтворювати емоції, історії та переживання. Хоча італійський «Давид», французький «Мислитель», американська статуя свободи і китайські теракотові воїни домінують, коли мова йде про знамениті пам’ятки, є багато менш відомих статуй, які так само вражають і займають своє важливе місце у людській уяві.

  1. «Висяча людина», Прага

Ця статуя, відносно проста за дизайном, дійсно неймовірна через своє розташування. Вона висить високо над історичною вулицею у Празі. Статуя зображує Зігмунда Фрейда, і виглядає настільки реалістично, що деякі туристи дійсно побоюються за своє життя. Скульптор Давид Черни працює по всьому місту, але «Висяча людина» вважається найбільш провокаційною, роблячи заяву про інтелектуалізм у 20-му столітті. Якщо придивитися до деталей, статуя Фрейда показує його дуже безтурботним, адже він, поклавши одну руку до кишені, роздивляється перехожих.

  1. «Пам’ятник невідомим перехожим», Польща

Назва цієї скульптури, яка містить у собі статуї 14 чоловік, відома як Пам’ятник невідомим перехожим. Людські статуї занурюються у бруківку тротуару, повільно зникаючі на одній стороні вулиці для того, щоб з’явитися на протилежній. Художник створив статую, щоб представити період воєнного стану в Польщі, коли багато громадян були змушені піти у підпілля, щоб не бути заарештованими або захопленими зі своїх будинків посеред ночі. Візуальна сила статуї вражає, а знання її історії робить її ще більш захоплюючою.

  1. «Пробудження», США

На цій статуї зображений гігант, який намагається звільнитися і вийти з пісків гавані у Меріленді. Обличчя гіганта застигло з відкритим ротом у мовчазному крику, а кінцівки, що розмахують, вражають, демонструючи відчай, яке гігант відчуває під час своєї неймовірної боротьби. Величезний розмір статуї сам по собі вражає: його довжина складає 21 метр, а рука простягається вверх на 5 метрів.

  1. «Маленька русалка», Данія

Ця бронзова статуя заснована на казці про русалку, яка стає людиною для того, щоб бути з принцом, у якого вона закохалася. «Маленька русалка» — одна з найвідоміших у цьому списку. Історія статуї така ж вражаюча, як і сама фігура: вона створена більше 100 років тому. Історія розповідає, що Карл Якобсен доручив скульптору створити статую після того, як закохався у персонажа Русалоньки під час балетного показу. На жаль, статуя пережила серію нападів вандалів впродовж багатьох років, двічі втративши голову і раз — руку. Тим не менш, кожного разу її ремонтували і повертали на своє місце біля моря, де вона з тугою дивиться на пляж в очікуванні принца.

  1. «Людина у воді», Швеція

«Людина у воді» — одна з багатьох унікальних статуй у Стокгольмі. Ви можете знайти її перед будівлею Парламенту, плаваючою на воді. Вона викликає дійсно дивне почуття. Скульптура складається з двох плаваючих частин – одна частина зображує обличчя людини (ніс та рот), а інша представляє її руку, вказуючи на щось з води. Складається враження, ніби гігантська людина тоне, і важко визначити, потребує вона допомоги чи ні.

  1. «Статуя П’яти Будд», Таїланд

Ця неймовірна статуя є частиною храму Ват Пха Сорн Кео. Вона не має власної назви, але відома серед туристів як статуя П’яти Будд. На ній зображені 5 фарфорових Будд, які вистроєні в лінію і ростуть все більше і більше, доки вони не сягнуть найбільшого і вражаючого Будди. Деякі порівнюють статую з набором російських матрьошок, оскільки вона імітує ідею, що кожен сегмент стає все менше і менше. Вся ділянка розташована на вершині гори, на висоті приблизно, 800 метрів, і оточуючий ландшафт додає піднесеного фону і без того дивовижної композиції.

  1. «Помираючий лев Люцерна», Швейцарія

Ця статуя, вирізана у стіні з піщаника у Швейцарії, віддає дань поваги найманим солдатам, що загинули під час Французької революції. Статуя зображує величезного лева, розміром 6 на 10 метрів, який у передсмертній агонії спирається головою на лапу. Надпис над головою лева свідчить: «На вірність і хоробрість швейцарців». Статуя помираючого лева Люцерна водночас сумна, зворушлива і надихаюча.

  1. «Апеннінський Колос», Італія

Апеннінський Колос, висотою 10,5 метрів, знаходиться недалеко від Флоренції і демонструє людську фігуру на стадії трансформації від гори до людини (або, можливо, навпаки). Статуя демонструє глибокий зв’язок з Апеннінськими горами і пропонує розмиту межу між людьми та природою, у якій вони мешкають. Гігантська гора-людина виглядає як старець з бородою, і його ліва рука давить на голову великої кішки (можливо, тигра або лева), яка стріляє водою з рота в ставок нижче. Це неймовірний витвір мистецтва, який не повинен пропустити жоден відвідувач Флоренції.

  1. «Монумент Децебалу», Румунія

Як найвища кам’яна рельєфна скульптура у Європі, ця статуя обов’язкова для відвідування. Висота її досягає 43 метрів зображуючи голову Децебала — останнього царя Дакії, який боровся за збереження незалежності своєї країни. Хоч скульптура і виглядає досить древньою, насправді вона досить нова: її завершили у 2004 році після 10 років роботи. Голова Децебала урочисто дивиться на ріку в ущелині. Щоб роздивитися його ближче, відвідувачам доведеться здійснити коротку прогулянку човном.

  1. «Гігантський Будда Лешань», Китай

Статуя зображує Майтрейю (древнього монаха), і була вирізана у червоному камені більше 1000 років тому. Вона знаходиться у місці, де з’єднуються три річки, символізуючи глибоке розуміння природи. Статуя досягає 71 метра у висоту. Щоб ви уявили собі розміри: одне з плечей статуї може розмістити баскетбольний майданчик, а один палець довший, ніж 5-6 нормальних людей високого зросту. Це масивна, захоплююча дух статуя, яку обов’язково потрібно відвідати всім, хто їде до Китаю.

Залишити відповідь
Коментувати

9 Коментарі

Такі статуї, люди їх не бояться? це ж так неожиданно можна злякаться.

2019-06-21
Наташа
Відповіcти
0

Дуже люблю ваші топи Один краще другого, є можливість дізнаватися багато нового і красивого. Супер.

2019-06-21
Оксана
Відповіcти
0

Точно неймовірні іначе не скажеш. Такі всі різні і не схожі між собою, хоча образ подібний простежується.

2019-06-21
Інна
Відповіcти
0

«Людина у воді», Швеція- що ж хотів автор цим сказати?…

2019-06-21
Лола
Відповіcти
0

Пробудження не відповідає назві)

2019-06-21
Юрій
Відповіcти
0

То висячі,то з землі – ну і фантазія в тих, хто до такого додумався.

2019-06-21
Вірунька
Відповіcти
0

Боже, які шедеври. Дуже оригінально!

2019-06-21
Марія
Відповіcти
0

В Руминії не зрузу й найшла) Хто його там колупав)))

2019-06-21
Катя
Відповіcти
0

Людина у воді то пам’ятник?)))Правда????

2019-06-21
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: